בתקשורת האמריקנית מתפרסמים היום פרטים חדשים על הסיוט שעברו שלוש הנשים הצעירות ששוחררו שלשום מהשבי האכזרי בקליבלנד אוהיו. העדויות חושפות מציאות נוראית שנמשכה יותר מעשר שנים - אריאל קסטרו בן ה-52, חטף, אנס, הרעיב, הכה והחזיק בשלשלאות את הנשים שנחטפו בשנות העשרה לחייהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסיבת עיתונאים שכינסה מועצת העיר של קליבלנד סופר על ממצאי החקירה בבית הזוועות. במרתף בו הוחזקו הנשים, מצאו השוטרים שלשלאות וחבלים ששימשו ככל הנראה לקשירתן. בנוסף, המשטרה מעריכה כי אחת מהנשים, לא ברור מי מהן, עברה חמש הפלות יזומות לאחר שקסטרו הרעיב אותה על מנת ליצור הפלה לא טבעית. במקרים בהם ההרעבה לא סייעה, הוא נהג לבעוט בבטנה של האישה ההרה.

המשטרה המקומית אישרה כי הילדה בת השש שנראתה משחקת עם קסטרו ברחוב היא בתה של אמנדה ברי, אחת מהנשים שנחטפו. במשטרה מעריכים כי שלוש הנשים הוחזקו בבית בחדרים נפרדים. "הן לא היו יחד בחדר אחד, אבל הן הכירו אחת את השנייה", סיפר החוקר אד טומבה ממשטרת קליבלנד. "אנחנו לא מאמינים שהן יצאו מהבית במשך 10 השנים האחרונות".

ההכנות בביתה של אמנדה ברי לחזרתה (צילום: AP)
השמחה על שחרור הנשים | צילום: AP

חוזרות הביתה

ובעוד החוקרים אוספים עדויות להתעללות, הנשים עצמן חוזרות הביתה. אמנדה ברי, שיזמה את הבריחה, נראתה בטלוויזיה האמריקנית כשהיא נכנסת לבית אחותה אמדנה, כשבתה הקטנה שנולדה בשבי לצידה. בפעם האחרונה שברי נראתה חופשית היא עשתה את דרכה הביתה ממסעדת מזון מהיר בקליבלנד, יממה לפני יום הולדתה ה-17.

גם ג'ינה דה-חסוס שבה בימים האחרונים לביתה לאחר תשע שנים. אחותה מריה חיבקה אותה והשכנים בחוץ קראו בשמה בשמחה. אמה ננסי יצאה אחרי זמן קצר אל התקשורת ואמרה: "אני רוצה להודות לכל אלו שהאמינו, אתם עשיתם אותי חזקה יותר, אתם נתתם לי את ההרגשה שבתי עדיין אי שם".

נייט, האישה השלישית שנחטפה, עדיין מאושפזת בבית החולים. הדיווחים אודות מקרה החטיפה המזעזע, החזירו את האמריקנים למקרים דומים שאירעו בעבר כמו ההתעללות בג'יסי דוגארד שנחטפה מתחנת אוטובוס כשהייתה בת 11, והוחזקה במשך 18 שנים בשבי בו ספגה התעללות מסוגים שונים.

עוד עולה מהחקירה כי כשאמנדה ברי הרתה, קסטרו אמר לנייט ליילד את הילדה. התינוקת באה לעולם בתוך מכל פלסטיק שנועד למנוע מהנוזלים להיספג, כדי שניתן יהיה להעלים את העדויות. על פי אחד החוקרים, ברגע שהתינוקת נולדה, "הפאניקה שלטה". היא הפסיקה לנשום וכולם החלו לצרוח. אז קסטרו איים על נייט ואמר לה ש"אם התינוקת מתה, היא תמות איתה".

אתמול הוגש כתב אישום נגד קסטרו, נהג הסעות שפוטר מעבודתו בקיץ האחרון, באשמת חטיפת ואונס הנשים. נגד שני אחיו, החשודים כי ידעו על האירועים ולא דיווחו, לא הוגשו בינתיים כתבי אישום.

פרשת החטיפה בארה"ב - סיקור מיוחד:

העדויות נחשפות: "הנחטפת צעקה: 'הילד לא שלי, נאנסתי'"

הצעירה פרצה לבית השכן והתקשרה למשטרה: "הצילו"

ארה"ב: נעדרות נמצאו לאחר עשור