ככל שעוברות השעות נחשפים עוד ועוד פרטים על פרשת החטיפה המזעזעת של שלושת הבחורות בקליבלנד בארה"ב. מעדויות השכנים עולה כי ככל הנראה עברו הנשים התעללות מינית, בעשר השנים בהן הוחזקו בדירה בשכונה בקליבלנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמידע שנחשף עולה כי אחד השכנים שמע את אחת החטופות, שהביאה לעולם ילד במהלך תקופת השבי, צועקת מהחלון: "הילדה לא שלי, הוא אנס אותי". צ'רלס רמזי, השכן ששמע את זעקתה של אמנדה ברי ושחרר אותה סיפר: "בעטנו בתחתית והיא יצאה עם ילדה קטנה ואמרה תתקשרו ל-911".

ברי היתה הנעדרת המפורסמת ביותר מבין השלוש. "כשהיא אמרה לי, לא קלטתי את זה עד שהתקשרתי למשטרה ואז אמרתי לעצמי: אני מתקשר ל-911 בשביל אמנדה ברי?! חשבתי שהבחורה הזו מתה".

൦-40 שוטרים נכנסו". ניידת, ארכיון (צילום: חדשות 2)
"30-40 שוטרים נכנסו". ניידת, ארכיון | צילום: חדשות 2

"מוקד 911 הצילו זו אמנדה ברי", זעקה הנעדרת המוכרת לתוך הטלפון במוקד החירום, "נחטפתי והייתי נעדרת במשך עשר שנים". במשטרה מיהרו לשלוח כוחות למקום. "הם נכנסו לשם 30-40 חבר'ה וכשהם יצאו זה היה מדהים".

יחד עם ברי, שנעלמה כשהיתה בת 16, שוחררו מדירת האימים גם ג'ינה דה-ג'זוס שלא נראתה מאז היתה בת 14, ומישל נייט שנעלמה בגיל 19 - כולן נעלמו באותה תקופה והוחזקו בידי שלושה אחים ממוצא היספאני. שלושת האחים נעצרו והנשים הועברו לבית חולים.

אמה של הנעדרת מתה בינתיים משיברון לב

אירוע החטיפה התרחש ב-2003 בשכונה הלטינית בה נמצאו הבנות. במשך שנים עסקו התושבים בהיעלמותה של אמנדה ברי והסיפור הפך לטראומה מקומית. אמה של ברי מתה בינתיים משברון לב מאחר והאמינה כי רצחו את בתה או שמכרו אותה.

אחר נעדרת אחרת כבר הפסיקו לחפש, משום שהסברה היתה כי היא פשוט ברחה מהבית. בכל תקופת אי הוודאות מסתבר עתה כי אחד החוטפים היה נהג הסעות ילדים והסתובב בין אנשי השכונה - אך איש לא חשד.