קוראים לה ברוק גרינברג והיא מבולטימור, ארה"ב. היא נולדה לפני 16 שנה, אבל היא ממש לא המתבגרת האמריקנית הממוצעת. ברוק נשארה, מבחינה פיזית ומבחינה מנטלית, תינוקת בת שנה - כבר 15 שנים.

המדענים עדיין לא הצליחו להסביר את התופעה שכרגע נראית כמו יחידה במינה בעולם. בספרי הרפואה מתועדים ילדים שמזדקנים בטרם עת או ילדים שנשארו צעירים - אך כל מקרה הוא קצת שונה ואף מקרה אינו דומה למקרה של ברוק. היא לא מדברת ולא הולכת, אבל כן צוחקת ומגיבה, כמו תינוקת בת שנה לכל דבר.

בתמונות שצילמה רשת ABC היא באמת נראית כמו תינוקת כאשר היא מתנדנדת בכיסא או יוצאת לטיול בעגלה, וקצת קשה לתפוס שכבר 15 שנה היא נראית בדיוק כך. אחותה הקטנה בת ה-13 משמשת כיום כבייביסיטר שלה. החוקרים אינם יודעים מה תוחלת החיים של ברוק, וכמה זמן נותר לה לחיות.

האם ברוק מחזיקה את המפתח לעצירת ההזדקנות?

הדבר היחיד שגדל אצל ברוק הם הציפורניים והשיער, אבל שאר האיברים נותרים כפי שהם. חלק מהחוקרים סבורים שאם יצליחו לגלות את הגן שגורם לבעיה הזו אצל הנערה-תינוקת, הם ימצאו גם את הגן שגורם להזדקנות, וכך אולי יבינו איך לבלום את ההליך.

משפחת גרינברג נחשפה בתכנית של ABC, ולטענתם הם עושים את זה כדי לעזור לאנשים להבין מה עובר עליהם ועל הילדה שלהם. לדבריהם הם ככל המשפחות, רק שבאלבום המשפחתי שלהם יש כל הזמן תינוקת, בזמן שכל שאר הילדים גדלים.

"כשהייתה בת שמונה אמרתי שהיא בת שמונה חודשים, כשהייתה בת 12 אמרתי שהיא בת 12 חודשים, כך שכרגע הייתי אומרת שהיא בת 16 חודשים", אמרה אמה של ברוק. אביה הוסיף: "השאלה אם יש לה מידע סודי שיכול לסייע להבין מדוע אינה מתבגרת, האם היא מעיין הנעורים?"

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו