"גולשים בדרך לסופרמרקט" (צילום: גיא טרטקובסקי)
"גולשים בדרך לסופרמרקט | צילום: גיא טרטקובסקי

הסערה הקשה ממשיכה להכות בארה"ב. בשיקגו ביטלו את הלימודים בבתי הספר והתושבים נערכים לטמפרטורות קיצוניות במיוחד. "אנחנו גולשים לסופר, והיום צפוי להיות מינוס 45-50 עם הרוח", סיפרו גיא טרטקובסקי ואישתו גל (28) שני ישראלים המתגוררים בשיקגו ונערכים לסופה הגדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גל היא גננת וגיא הוא סטודנט באוניברסיטה בעיר. "אנחנו משתדלים לא לצאת החוצה אלא אם יש ברירה. ביטלו פה את הלימודים אז גל, לא מלמדת מחר בגן. ביטלו גם לי את האוניברסיטה", סיפר גיא בשיחה עם לחדשות 2 Online, רגע לפני שהוא הולך לישון בעוד לילה קפוא.

"בעיקרון, אם אתה עם עור חשוף יותר מ-5 דקות, אתה חוטף כוויות קור שזה לא נעים", הוסיף. גיא, שגדל בישראל, אינו מורגל במזג אוויר קיצוני כל כך כמו זה ששורר בימים אלו בשיקגו. "היום אני ובחור מגאנה הלכנו יחד וצחקנו עד כמה זה הזוי - בחור אפריקני ובחור מהמזרח התיכון במזג האוויר הזה, זו הזיה".

"לא רגילים למזג אוויר כזה", גיא טרטקובסק (צילום: גיא טרטקובסקי)
"לא רגילים למזג אוויר כזה", גיא טרטקובסק | צילום: גיא טרטקובסקי

"קור בלתי הגיוני"

גם בבוסטון מתקשים להתרגל לגל הקור הקשה. ירון, ישראלי, שמתגורר בעיר כבר מספר שנים, סיפר כי העדיף שלא לצאת מהבית בימים האחרונים. "אני רואה הרבה סרטים וגולש באינטרנט, חוץ מזה אין לי הרבה מה לעשות. הקור פשוט בלתי הגיוני. אני גם מקפיד להכין מרק טוב ולהתחמם בעזרתו", אמר ירון והביע תקווה שהסופה תחלוף בקרוב.

גם דבי, ישראלית המתגוררת בניו יורק סיפרה כי היא לא רגילה למזג האוויר הקיצוני.  "אני מקווה שהלילה יעבור בשלום אבל יש לי חברים שתקועים בשדה התעופה. אני אמנם מחוממת, אבל יש אזורים שהמצב גרוע עוד הרבה יותר".

"לא נראה מזג אוויר כזה משנות ה-70"

בשיקגו נמשכת ההיערכות לקראת התגברות הסופה באזור. באתר העירייה נכתב כי נשקפת סכנה לחייהם של הילדים בעקבות הטמפרטורות הנמוכות והרוחות החזקות ועל כן סגרו את בתי הספר. במקביל, יותר מ-6,000 טיסות בוטלו ועוד רבות נדחו, בשל תנאי מזג האוויר הקשים, ואלפים נתקעו בנמלי התעופה - בעיקר בניו יורק, בוסטון ושיקגו.

נמל התעופה על שם קנדי בניו יורק הושבת היום למשך שעתיים לאחר שמטוס עם 35 נוסעים החליק על השלג. "היום נאמר לי שרק בעוד כמה ימים תצא טיסה לטורונטו, אז קניתי כרטיס לאוטובוס", סיפר נוסע שטיסתו בוטלה.