שיקגו מתכוננת לקראת החזית הקרה הצפויה להגיע בשעות הקרובות לאזור ולכן הוחלט לבטל את הלימודים במוסדות החינוך בעיר. הסערה הקשה שהכתה בצפון מזרח ארצות הברית ממשיכה לשבש את אורח החיים, עם ביטולי טיסות ורכבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תושבי העיר נקראו להימנע מיציאה לרחובות, מאחר והטמפרטורות צפויות לצנוח למינוס 50. "פעילויות שגרתיות של היומיום כנראה לא יהיו אפשרויות", אמר גארי שנקל, מנהל במשרד החירום של עיריית שיקגו.

בתי הספר הציבוריים בשיקגו ייסגרו לאחר שמושל מדינת מינסוטה הורה לכל מוסדות החינוך שלא לפתוח את שעריהם. באתר עיריית שיקגו נכתב כי נשקפת סכנה לחייהם של הילדים בעקבות הטמפרטורות הנמוכות והרוחות החזקות.

"לא נראה מזג אוויר כזה משנות ה-70"

יותר מ-6,000 טיסות בוטלו ועוד רבות נדחו בימים האחרונים, אלפים רבים נתקעו בנמלי האוויר, בעיקר בניו יורק, בוסטון ושיקגו. נמל התעופה על שם קנדי בניו יורק הושבת היום למשך שעתיים לאחר שמטוס עם 35 נוסעים החליק על השלג. "היום נאמר לי שרק בעוד כמה ימים תצא טיסה לטורונטו, אז קניתי כרטיס אוטובוס", סיפר נוסע שטיסתו בוטלה.

קור מקפיא בבוסטון (צילום: AP)
רוחות מקפיאות, ארה"ב השבוע | צילום: AP

"הם לא ראו דבר כזה מאז שנות ה-70", סיפר לחדשות 2 עידן שליש, ישראלי תושב טורונטו. "מינוסים של 30, 40 מעלות. בדרך כלל זה מינוס 10, מינוס 16 זה סביר".

אלפי טיסות בוטולו. קפואים בוושינגטון (צילום: AP)
אלפי טיסות בוטולו. קפואים בוושינגטון | צילום: AP

ראש עיריית ניו יורק החדש, שרק נכנס לתפקידו השבוע, נתן דוגמה אישית ופינה בעצמו את השלג בחצר ביתו בברוקלין. מושל קונטיקט, לעומתו, התרכז במתן עצות: "אל תשימו את הלשון על עמוד קפוא", אמר דאנל מלוי.