תחת הכותרת "רוק בקסבה" או "ריקוד הכיבוש", רשתות התקשורת ברחבי העולם לא מפסיקות לשדר שוב ושוב את הקליפ של חיילי צה"ל מרקדים ברחובות חברון, שכבר זכה לשם "המקפלות מחברון".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

למי שאיכשהו עדיין לא מכיר - מדובר בסרטון שעלה לאחרונה ליו-טיוב, באורך של דקה ו-46 שניות, בו נראים שישה חיילים נושאים אפודים מלאים, חובשים קסדות ואוחזים בנשקים. השישה נראים נכנסים לרחוב בסיור שגרתי - ואז לפתע מתחיל להתנגן ברקע "שיר המקפלות", "טיק טוק" של הזמרת קאשה.

ברשת סקיי הבריטית מתארים את חברון כאיזור בו "פיצוצים ואלימות, מתח בין יהודים קיצונים ופלסטינים באזור הקסבה, הופר במראות שונים לחלוטין". אנשי הרשת הבריטית ממליצים לצופים שלהם לחפש ביו-טיוב "חיילים מצחיקים", שם הם ייחשפו לחיי התרבות של החיילים והחיילות הישראלים.

גם רשת הטלוויזיה הערבית "אל-ג'זירה" שידרה את הקליפ במסגרת כתבת צבע, במהלכה טען הקריין בלגלוג כי "אלו הם החיילים הטוענים כי הם במצב של מלחמה". ברשת "רוסיה טודיי" המשדרת בערבית כינו את החיילים "מזלזלים במשימתם", וציטטו את מפקדיהם של החיילים כמי שאמר שהם "ביצעו מעשה קונדס שבוצע בזמן משימה".

מ"רוק בקסבה" - ל"רוק בבית הסוהר"  

עיתון ה"סאן" הבריטי מציין שהריקוד הבא של החיילים אחרי הרוק בקסבה יהיה ודאי "רוק בבית הסוהר". ב"קליפורניה כרוניקל" כותבים כי צלילי השיר "טיק טוק" מתערבבים עם קול המואזין שקורא למאמינים המוסלמים לתפילה. שם, אגב, לא מזהים את סגנון המקפלות המוכר - הם טוענים שהמקור לריקוד הוא ה"מקרנה" הישנה והטובה.

התגובות של הגולשים בעולם דווקא תומכות ומצביעות על האנושיות של החיילים הישראלים. "עדיף שירקדו ושלא יירו", כתבו הטוקבקיסטים בעיתון הקהילה הפלסטינית בניו יורק.

אחרי שתפס תאוצה רבה בסוף השבוע וצבר אלפי צפיות ברשת, החליטו חיילי פלחו"ד 50 של הנח"ל להוריד את סרטון "המקפלות מחברון" מרשת היו-טיוב, לאחר שזכה לחשיפה רבה בכלי התקשורת. זאת, מחשש להסתבכות עם מפקדיהם - למרות שבדובר צה"ל אומרים כי המפקדים דווקא ידעו וכי מדובר ב"הלצה של מספר חיילים".

עוד בנושא:

דו"צ עשה like ל"מקפלות מחברון"

צפו: שיר המקפלות בסמטאות חברון