מבצע "צוק איתן" ממשיך לתפוס כותרות ברחבי העולם. הפעולה הישראלית בעזה מסוקרת על ידי כלי התקשורת הבינלאומיים מאפגניסטן ועד אמריקה הצפונית. בעקבות הפרסומים, נערכות הפגנות רבות במוקדים שונים בגנות ישראל בגין פעולותיה בעזה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפי מפגינים התאספו בסידני מול בית העירייה, כשהם נושאים שלטים נגד ישראל שעליהם נכתב "שחררו את עזה", "הצילו את עזה מהכיבוש הישראלי", "מוות לישראל ומוות לאמריקה". מארגנת ההפגנה אופליה הראגלי, נאמה בפני המפגינים וקראה להם להביע התנגדות למעשים שמבצעת ישראל בעזה. "היום, אנחנו אומרים לממשלה שלנו ולמנהיגי הטרור הישראלי שלא ניפול קורבן לשקרים שלהם. לא ניתן שתפעילו נגדנו את הבריונות שלכם, לא ניתן שיפחידו אותנו, לא ניתן לישראל לדכא אותנו, לפצוע אותנו ולרצוח אנשים חפים משפע", קראה.

באפגניסטן נערכו הפגנות בהיקף גדול יותר שהתפרשו על פני מספר ערים. הד"ר קושאל טסאל מג'לאלבד, שלקח חלק בהפגנות, אמר כי הוא והמוחים "מגנים את האכזריות של ישראל, את המתקפות מהאוויר על ילדים ועל אזרחים. האו"ם צריך לפעול ולדרוש מישראל שתפסיק לרצוח פלסטינים". גם באפגניסטן, בדומה להפגנות אחרות נגד ישראל במדינות העולם הערבי, נשמעו הססמאות - "מוות לישראל", נשרפו דגלי ישראל והוצתו תצלומים של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"ישראל מענישה את הפלסטינים" (צילום: רויטרס)
"ישראל מענישה את הפלסטינים" | צילום: רויטרס

גם בבירות אירופה התקיימו הפגנות נגד ישראל ביוזמתם של פעילים פרו פלסטינים. כך למשל בפריז, מול מגדל אייפל, טענו המפגינים כי ישראל מענישה את האוכלוסיה האזרחית בעזה ללא הבחנה. "אנו מצטערים על האירועים האלה, זו תגובה לרצח שלושה ישראלים, ישראל מענישה את כל העם הפלסטיני על הרצח הזה, ענישה קולקטיבית", אמרה ניקול בוקסל שלקחה חלק בהפגנות. בהפגנה אחרת שהתקיימה ברומא שבאיטליה אמרה סדג'ידה אחמד, פלסטינית המתגוררת בעיר כי "הישראלים חותמים על הסכמי שלום ואף פעם לא עומדים בהם".

בסוף השבוע נערכו הפגנות גם בבריטניה ובארצות הברית. בהפגנה שהתקיימה בוושינגטון מול שגרירות ישראל נאספו כמה מאות מפגינים שקראו לממשל האמריקני להפסיק לממן את הצבא הישראלי. בלונדון מתקיימות הפגנות כבר במשך שלושה ימים. בשתי המדינות השתתפו פעילי נטורי קרתא במחאות נגד המדיניות של ישראל.

תמונת נתניהו מוכתמת , אינדונזיה (צילום: רויטרס)
תמונת נתניהו מוכתמת , אינדונזיה | צילום: רויטרס

באינדונזיה, המדינה המוסלמית הגדולה בעולם, יצאו בסוף השבוע מאות למפגן תמיכה בפלסטינים. ההפגנה נערכה במרכז הבירה ג'קרטה. המפגינים הניפו דגלי פלסטין ושלטים עליהם נכתב: "מאוחדים למען עזה" ו-"הצילו את עזה". גם שם נישאה תמונתו של נתניהו, הפעם כשהיא מוכתמת בדם. "אנו מגנים את האירועים ומצפים מכל המדינות בעולם לעמוד יחד ולהכריח את ישראל לעצור את המבצע הצבאי נגד הפלסטינים", אמרו המפגינים.

מבצע "צוק איתן" - כל העדכונים:

הבוקר: רקטות יורטו מעל השפלה ואשדוד

כרוזים ברצועה: "פעולה זמנית וקצרה"

תיעוד: כך הותקף המשגר שירה למרכז

בן 16 נפצע קשה מפגיעת רקטה באשקלון

שמועה: "להיכנס למקלט ב-12:16"

מגעים להפסקת אש: משעל בטורקיה