צעצועים שבורים, בגדים מלוכלכים ורהיטים מוזנחים והרוסים - אלה הם רק חלק מהמראות הקשים, תמונות ראשונות מחיי המאסר שיצר פיליפ גארידו לג'ייסי לי דוגארד ולשתי הילדות שחיו איתה. עיתון ה"דיילי טלגרף" מפרסם היום את התמונות שמציגות את הסיוט שעברו השלוש באותה חצר אחורית מזוהמת במשך 18 שנה.

במקביל לפרסום תמונות הבית, הצהובון הבריטי "ניוז אוף דה וורלד", מפרסם לראשונה את תמונותיהן של שתי בנותיה של דוגארד, אותן ילדה לגבר שחטף אותה לפני 18 שנה.

בנותייה של ג'ייסי לי דוגארד
שתי הבנות | צילום: news of the world

מהמקום העצוב הזה, ג'ייסי לי עיצבה, הדפיסה ושלחה את כרטיסי הביקור מבית הדפוס של החוטף האכזר שלה - גארידו. הבוקר, גילתה המשטרה כי אחד מלקוחותיו של גארידו סוכן נדל"ן בשם דיפל קראונרנטה פגש את ג'ייסי לי ואת בנותיה בסופרמרקט.

לדבריו, הוא ראה את ג'ייסי בפעם האחרונה לפני שישה שבועות. "דיברנו והיא אמרה לי להמשיך בעבודה", סיפר. " זה נראה כאליו היא שמחה לראות אותי, הכל נראה רגיל - כרגיל".

בחצר של גארידו נמצאו ספרי פשע ואלימות

חוקרים שמתראיינים הבוקר לרשתות הטלוויזיה האמריקניות אומרים שמקרה ג'ייסי הוא מקרה קלאסי של סינדרום שטוקהולם - סינדרום בו החטופים מגלים חיבה לחוטפים. הטיעונים הם התגובה של המשטרה לאזלת ידה ולביקורת הרבה שמופנית כלפיה היום.

הבית בו נמצאה ג'ייסי דוגארד
איך אפשר להסביר את האכזריות | צילום: daily telegraph

על פי אחד הדיווחים, כבר בשנת 2006 דיווח שכן למשטרה כי הבחין בשני ילדים מוזנחים בחצר ביתו של פיליפ גארידו, אבל המשטרה לא השכילה לגלות את החטיפה. תמונות שצולמו בחצר גילו ספרים רבים בנושא פשעים אלימים, בניהם ספרים רבים של הסופר דין קונטץ שמתאר בפרטים דמויות של רוצחים וחוטפים מתוחכמים.

אביו של החוטף: "הסמים שיגעו אותו"

מנואל גארידו, אביו של החוטף פיליפ, מאשים את הסמים בהדרדרות בנו. "הוא מטורף לחלוטין", הוא אומר היום. לטענת גארידו האב, הסמים שינו את בנו, הרסו אותו והפכו אותו מילד טוב - ילד אוהב ואהוב על ידי סביבתו  - לאדם מטורף.

האב התראיין בשיחת בטלפון מביתו בברנטווד. לדבריו הוא לא ראה את בנו כבר שנים ומעולם לא ביקר בבית בו פיליפ התגורר עם ג'ייסי לי, אשתו ננסי ושני ילדיו. שכניו של העצור מפוחדים. "עכשיו אני לא יודעת למה הוא התכוון שהוא נופף לי לשלום", אומרת שכנה ומניחה יד על ראשו של בנה שהתגורר בחצר הסמוכה. "יש כאן בשכונה המון ילדים".

גארידו נעצר לפני יותר מעשרים שנה בגלל עבירות מין, אבל שוחרר. המשטרה וקצין המבחן שהיה אמור לעקוב אחריו לא עשו את עבודתם. גארידו נתפס רק אחרי ששוטרות ראו את בנותיו מחלקות פרסומות לכנסיה באוניסרסיטת ברקלי. הבנות, על פי המשטרה, התנהגו ממש כמו רובוטים. וכשהמשטרה באה לשאול שאלות על האב - הפרשה נחשפה.

הילדה שנחטפה לפני 18 שנה: פרטים חדשים נחשפים

הילדה ג'ייסי שבה הביתה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק