ההודעה המצערת אודות מותו של מייקל ג'קסון תפסה את העולם כולו בתדהמה אך האנשים הקרובים אליו ביותר כלל אינם מצליחים לעכל את הבשורה המרה. אורי גלר, שהיה חברו הקרוב של ג'קסון והשושבין בחתונתו הספיד אותו היום. "הוא ישאר אייקון, מספר אחד בעולם", הבטיח מכופף הכפיות.

בתכנית הבוקר של רשת שיחזר גלר את הרגעים בהם קיבל את הבשורה על מותו. "קיבלתי טלפון מלוס אנג'לס ממישהו קרוב למייקל והודיעו לי שהוא בתרדמת. נהגתי מהר הביתה כדי לצפות בטלוויזיה ואז הודיעו לי שהוא נפטר", מתאר גלר.

"היינו בקשר לאורך זמן רב", מספר גלר על החברות הארוכה והמורכבת בניהם. "הכרתי את מייקל לפני הרבה שנים. אני חושב שהייתי האדם היחיד שהעיז לצעוק עליו שהוא עשה דברים שאסור היה לו לעשות".

"למרות כל השמועות האישומים נגדו מייקל ג'קסון ישאר אגדה", מבטיח גלר. "הוא היה מספר אחד בעולם המוזיקה. אני חושב שאנשים יזכרו את מייקל ג'קסון על המוזיקה שלו ולא על כל ההתקפות עליו והשמצות שהוא עבר בתקופת חייו".

מצב נפשי לא ברור

גלר אומר שלא היו סימנים מקדימים למותו של ג'קסון. "אני דווקא שמעתי שהוא היה במצב בריאותי תקין. הוא עמד לפני 50 קונצרטים ודבר כזה למעשה מביא ללחץ ענק". לפי גלר ג'קסון היה פרפקציוניסט ורצה להוכיח לעולם שהוא חוזר בגדול הוא רקד והתאמן לקראת המופע והיה בכושר מצויין.

אך בניגוד למצבו הבריאותי המצויין של ג'קסון, מצבו הנפשי כבר לא היה תקין מאז שהוא היה ילד קטן. "מייקל היה ילד קטן שהביט מעבר לחלון וראה ילדים משחקים בייסבול ואותו הכריחו לחזור לחדר ולהמשיך בחזרות של שירה וריקוד", הסביר גלר. הילדות שלו פשוט חלפה בזק מתחתיו לרגליו ואז הוא פתאום נהיה האדם המפורסם ביותר בעולם".

ג'קסון תחת היפנוזה

"שהתחילו ההשמצות נגדו והאשמות היה ברור שהם לא אמיתיים!", משחזר גלר. "אני זוכר שהיינו ביחד בסטודיו שנקרא בניו יורק שם הוא הקליט את השיר החדש באלבומו האחרון אינביסבל. במהלך החזרות הוא שאל אותי אם אני יכול לגמול אותו ממאכל כלשהו וכמובן שהסכמתי".

"הפנטתי אותו עמוק ובמהלך ההיפנוזה, בניגוד לכללים האתיים שאלתי אותו באנגלית 'מייקל האם אי פעם נגעת בילד בצורה לא הולמת. והוא ענה לי מיד 'לעולם לא, לעולם לא הייתי עושה זאת'". אורי גלר אמר שעבורו זאת הייתה הוכחה מספקת לחפותו של ג'קסון. סיפור זה התפרסם ברחבי העולם ועזר לג'קסון לטהר את שמו הציבורי.

לאורך השנים החברות בין ג'קסון לגלר ידעה עליות ומורדות. ג'קסון האשים את גלר כי הוא זה שהכניס את הבמאי מרטין באשיר לביתו, ביקור שהוליד ראיון שהציג את ג'קסון באור שלילי במיוחד והביא לנתק ארוך בין השניים.

"מייקל ג'קסון, הוא מיוחד הוא אישיות בלי קשר למוזיקה. הכריזמה שלו, האנרגיה, האישיות שלו כאדם פשוט את זה לעולם לא אשכח". אמר בעצב גלר על חברו הטוב שהלך לעולמו.

לקה בדום לב בביתו

מייקל ג'קסון מת הלילה בבית החולים UCLA בלוס אנג'לס, לאחר שלקה בדום לב מוקדם יותר הלילה בביתו שבלוס אנג'לס. מקורות רפואיים בארצות הברית מדווחים כי ג'קסון היה בתרדמת מספר שעות ולאחר מכן הלך לעולמו.

 הווידיאופדיה: מייקל ג'קסון

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?