לינדולפו טיבס (לוס אנג'לס טיימס) (צילום: לוס אנג'לס טיימס)
האב המתעלל נשלח ל-109 שנות מאסר | צילום: לוס אנג'לס טיימס

פריצל האמריקני: גבר אמריקני, בן 48, שהורשע בהתעללות מינית בבתו במשך כמעט שני עשורים, והכניס אותה 3 פעמים להריון נדון ללא פחות מ-109 שנות מאסר.

 "אני מקווה שהוא יסבול", אמרה בתו, בת ה-29 לעיתון הלוס אנג'לס טיימס לאחר קבלת גזר הדין אתמול בקליפורניה. "אני רוצה שהוא ימות בכלא בגלל כל מה שהוא עשה לי".

הבת סיפר לרשויות כי אביה החל לתקוף אותה מינית בגיל שש. לדבריה הוא גם הכה אותה וכלא אותה כאסירה בביתם. עוד היא מספרת כי אביה התקין מצלמות אבטחה ברחבי הבית כדי לעקוב אחר צעדיה, ואמר לה שהוא יהרוג אותה אם תנסה לברוח.

הנאשם שייצג את עצמו במשפט, מסר במשפט עדות ששקר כשהכחיש את המיוחס לו. אולם בדיקת DNA שנערכה לו הוכיחה שהוא אביהם וסבם של שלושת ילדיה של הבת: בני 4, 7 ו-11.

יוזף פריצל "נולד לאנוס" (צילום: רויטרס)
"המפלצת מאוסטריה", יוזף פריצל | צילום: רויטרס

פריצל למאסר עולם

ובמקרה אחר של התעללות אב בבתו, לפני כחודש, קבע בית המשפט בסאן פונטאין במדינה כי "המפלצת מאוסטריה" יוזף פריצל, שכלא את בתו ואנס אותה במשך 24 שנים והורשע בכל הסעיפים שיוחסו לו ייכלא עד שארית ימי חייו במוסד פסיכיאטרי סגור. בית המשפט קבע כי הוא רצח באמצעות הזנחה את אחד מילדיו, אנס את בתו אליזבת, כלא ושיעבד אותה במשך יותר משני עשורים.

"אני מתנצל מעומק הלב על מה שעוללתי", אמר האב רגע לפני פרסום גזר הדין, "אבל אני לא יכול לחזור אחורה ולשנות את המצב". למרות ההרשעה, החליט בית המשפט לשלוח את פריצל לרצות מאסר עולם במוסד פסיכיאטרי, זאת בשל המלצה רפואית. באופן תיאורטי, יוכל פריצל להשתחרר משם אחרי 15 שנה לפחות. במוסד אליו ייכנס פריצל ינסו לאבחן האם ניתן לתקן את אישיותו באמצעות טיפול. אחרי ששמע את גזר הדין, שמר פריצל על ארשת פנים מאופקת.

 כתבות נוספות בנושא:

פריצל האיטלקי: המשטרה האזינה לאונס בשידור חי

פרשת פריצל חדשה: הפעם בקולומביה

פרשנות: "פריצלים" מתעללים אינם דבר נדיר

אפקט פריצל: צעירה רצחה את אביה המתעלל