בואינג 787, ארכיון (צילום: רויטרס)
ה"דרימליינר" על הקרקע. סיוט במטוס החלומו | צילום: רויטרס

חברת בואינג פתחה בחקירה של ציוד הנחיתה במטוס הבואינג 787 המכונה "דרימליינר", אחרי שתקלה טכנית כמעט והביאה לנחיתת חירום של מטוס חברת אול-ניפון באוקיאמה שביפן. מדובר בתקלה הראשונה של "מטוס החלומות", שבועיים בלבד אחרי שיצא לשוק התעופה.

טייס המטוס של חברת התעופה היפנית נאלץ לשחרר אמש את ציוד הנחיתה באופן ידני, שהותקן על פי נהלי החירום ומותקן רק כגיבוי למערכת הנחיתה המקורית. "הגלגלים לא הותקנו כמו שצריך", אמר הטייס שוויתר על ניסיון הנחיתה הראשון והצליח רק בשני.

"אנחנו לא בטוחים מהי הסיבה שיצרה את התקלה, אבל אנחנו חוקרים", אמרו היום בחברת בואינג בעקבות האירוע החמור. סוכנות הידיעות היפנית קיודו טוענת שמקור הבעיה הוא במערכת ההידראולית של המטוס. 

ה-DREAMLINER מוגדר כמטוס מהפכני קליל, מהיר, נוח וחסכוני, וחברת בואינג החלה לספק אותו רק לפני מספר שבועות, באיחור של שלוש שנים מהתאריך המיועד.

עם הגוף מרוכב-הפחמן ברובו, מטוס הבואינג החדש מציע 20 אחוזים שיפור בצריכת הדלק ו-30 אחוז פחות בעלויות התחזוקה שלו. אבל השיפורים הדרמטיים באמת הם בתוך תא הנוסעים: בין היתר מדובר בתאורה מתחלפת בכל צבעי הקשת שתוכננה במיוחד ליצור סביבה נעימה לשינה; לחץ אוויר נמוך במיוחד המדמה טיסה בגובה של 6,000 רגל בלבד; ומנועים מושתקים שעלולים ליצור בעיה חדשה – השיחות בין הנוסעים יישמעו הרבה יותר טוב.

עוד הפתעות על המטוס החדיש כוללות כסאות נשכבים למיטה, חלונות גדולים יותר אותם אפשר להאפיל באופן אלקטרוני, שירותים עם בידה וחלונות, ערכת בידור עם מסך מגע, ושירות אי-מיילים חופשי בין הנוסעים בתוך המטוס.

צפו: טיסת בכורה ל"מטוס החלומות"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק