הוא בקושי יומיים בתפקיד, אבל כבר הושבע פעם נוספת לנשיאות ארצות הברית: ברק אובמה נשבע הלילה בפעם השנייה לנשיאות, לאחר שבטקס ההשבעה הרשמי שלשום טעה השופט שהשביע אותו בנוסח ההשבעה.

עבור השופט ג'ון רוברטס הייתה זו השבעה ראשונה, והדבר בהחלט הורגש בקרב עשרות מיליוני הצופים שפקדו את גבעת הקפיטול שלשום, על מנת לחזות באירוע ההיסטורי: השבעת נשיא שחור ראשון בתולדות ארצות הברית. בטקס טעה רוברטס, ושיבש את הנוסח המדויק של ההשבעה. התוצאה: הנשיא חייב להישבע פעם נוספת ולדקלם את הנוסח המדויק של ההשבעה.

אתמול עבר ברק אובמה את יומו הראשון בתפקיד נשיא ארצות הברית. אובמה החל את הבוקר בתפילה ארוכה, ומיד לאחר מכן כינס את יועציו הכלכליים לדיון מיוחד שבו דנו בתוכנית החירום החדשה של הממשל, בהיקף של יותר מ-800 מיליארד דולר.

לאחר מכן יצא אובמה במסר לציבור, בו הבהיר כי בשל המשבר הכלכלי העמוק שחוותה ארצות הברית, גם העובדים הבכירים בבית הלבן ייאלצו כעת להדק את החגורה. בנוסף, קיים אובמה שיחות טלפון ראשונות בתפקיד עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, וגם עם ראשי "גוש המדינות המתון" במדינות ערב: נשיא מצרים, חוסני מובארק ועבדאללה מלך ירדן.

ולצד תפיסת התאוצה של הממשל החדש, אישר אמש הסנאט את מינויה של הילרי קלינטון לתפקיד מזכירת המדינה האמריקנית. הגברת הראשונה לשעבר השיגה את תמיכתם של 94 חברי סנאט מול שני מתנגדים בלבד. קרוליין קנדי, שהייתה אמורה להחליף את מקומה של קלינטון בסנאט, הודיעה הלילה כי היא מתכוונת לוותר על מקומה.

עידן אובמה - סיקור מיוחד:

בוקר טוב, הנשיא אובמה

הווידאופדיה - ברק אובמה

הריקוד הנשיאותי של אובמה

ביי ביי ג'ורג' ווקר בוש

הכירו את הכפיל של אובמה

הציפיות הגבוהות בעולם

ההיסטוריה של ההשבעות נכתבת מחדש