הפיגוע במומבאי. כך נראו המחבלים  (תמונת AVI: חדשות)
תמונות המחבלים במומבאי כפי שצולמו במצלמות האבטחה (רויטרס) | תמונת AVI: חדשות

כוחות הקומנדו ההודי הרגו את המחבל החמוש האחרון שנותר במלון "טאג' מאהל" במומבאי, ובכך הסתיימה מתקפת הטרור שנמשכה בשלושת הימים האחרונים בשלושה מוקדים בעיר ההודית שהביאה למותם של 195 בני אדם ולפציעתם של 295.

בביה"ח "ג'יי ג'יי" במומבאי נמשכת מלאכת הזיהוי של שמונה הגופות שחולצו אתמול מבית חב"ד בעיר: היום בשעות הצהריים זוהו גופותיהם של יוכבד אורפז, בת 60, שזוהתה על ידי קרובי משפחתה, וכן גופתה של אזרחית מקסיקנית ששהתה במבנה. ממשרד החוץ נמסר כי עד כה זוהו חמש מתוך שמונה הגופות שהוצאו מן המבנה. אמש זוהו גופותיהם של שליח חב"ד להודו, הרב גבריאל הולצברג ואשתו ריבקי, אשר בנם משה בן השנתיים ניצל יחד עם המטפלת שלו מידי המחבלים, וכן של לייבוש טייטלבאום ובן-ציון קרומן, משגיחי כשרות ששהו אף הם בבית חב"ד. שתי גופות נוספות - של גבר ואשה - טרם זוהו.

הסתיים טיהור ה"טאג' מאהל"

מבצע טיהור המלון העתיק "טאג' מאהל" בן 105 השנים, ערך שעות ארוכות, במהלכו עברו כוחות הקומנדו ההודי בכל חדר וחלל במלון על מנת לוודא שלא נותרו מחבלים נוספים או בני ערובה.

"הטאג' נמצא תחת שליטה" אמר מפקד המשטרה ההודית, חסן גפור, לסוכנות הידיעות רויטרס זמן קצר אחרי שתמו היריות בבניין המלון שעלה בלהבות.

כוחות החילוץ שנכנסו לתוך מלון הטאג' נדהמו מזירת הפיגוע שנגלתה לעינהם. "הלובי היה שרוי בבלגן מוחלט", תאר מניש מונדרה, מתנדב שהביא אוכל לכוחות הצלה ונכנס לתוך המלון. "הרהיטים בחדר היו שבורים ומים הציפו את כול הרחבה". סימנים של שחורים של ירי נראו על מרצפות המלון, על מרפסות הלבנות ועל גגות הרעפים האדומים. שברי זכוכיות מהחלונות המנופצים התפזרו לכל עבר.

מלון ה"טאג' מאהל" היה מעוז ההתבצרות האחרון של המחבלים המוסלמים בעיר מומביי שמונה 18 מיליון תושבים. מספר עיתונים דיווחו שחלק מן המחבלים שהו במלון הטאג' מספר ימים לפני תחילתו של הפיגוע, בעוד עיתונים אחרים דיווחו שהם שכרו דירה בסמוך למלון כשהם מתחזים לסטודנטים מלזים.

מפקד בכיר בצבא ההודי סיפר שהם למדו את מבנה המלון והכירו אותו בצורה טובה מאוד, דבר שהעניק להם יתרון בולט על כוחות הצבא והמשטרה ההודים שפעלו לחילוץ בני הערובה והפצועים במלון. "הם היו מאומנים ונראה שהם התכוננו היטב למבצע ולמדו את השטח", סיפר לוחם קומנדו לעיתון "הינדוסטן טיימס".

מתקפת טרור במומבאי - סיקור מיוחד:

סוף טראגי: הזוג הולצברג נרצח

חשש כבד לחיי הישראלים בהודו

פיגוע בהודו: מאות בני ערובה במומבאי

פרסום ראשון: צילומי החטופים בהודו

המחבלים בהודו מבקשים לקיים מו"מ

רינה פושקרנה בטור מיוחד לחדשות 2 באינטרנט