השבטים בסכנת הכחדה: דוח מיוחד של ארגון "הישרדות בינלאומית" חושף כי אזור המחיה של שבט ה"אָווָה" באמזונס הברזילאי סובל מכריתת עצים בלתי חוקית שמאיימת להכחיד את אנשיו.

לאתר survival international

בני שבט האווה (צילום: survival international)
בני שבט האווה | צילום: survival international

לפי הדוח, כ-60 עד 100 מבני השבט הצליחו להישאר עד כה מנותקים מחברה אנושית, אך כעת המפלט האחרון שלהם נהרס אף הוא. שטף של חוטבי עצים ומתיישבים פלשו לשטח, אך ככל הנראה דבר לא נעשה כדי לעצור אותם, למרות שרשויות ברזיל מודעות לתופעה.

מגנים על עתיד הילדים (צילום: survival international)
"הילדים רעבים" | צילום: survival international

פיארי מאה, איש השבט, אמר לארגון "הישרדות בינלאומית" כי "חוטבי העצים הורסים את כל האדמה. זו אדמה אינדיאנית. אני כועס, כועס מאוד על חוטבי העצים, כועס מאוד. אני לא יכול לצוד וילדיי רעבים".

כריתת העצים חושפת את אנשי השבט

31% משטחי המחייה חוסלו (צילום: survival international)
31% משטחי המחייה חוסלו | צילום: survival international

31% מהג'ונגל בשטחי המחייה של השבט נכרתו באופן בלתי חוקי, כך עולה מדוח אחר, שנערך על ידי מחלקת האוכלוסייה האינדיאנית של ברזיל, פונאי. השבט חי בשלושה מתוך חמישה אזורים בסכנת הכחדה. השבט מונה כ-360 חברים, שחיים במספר קהילות. חלקן, כאמור, מבודדות יותר מאחרות.

אנשי השבט האבוד "אווה" (צילום: survival international)
"ציידים לקטים" | צילום: survival international

חלק מחברי השבט, שמוגדר שבט של "ציידים-לקטים" הפסיקו לצוד ולצאת משטח המחייה, כי הם חשים מאוימים על ידי חוטבי העצים שעובדים בסמוך להם. בדוח הארגון נכתב כי מגע בין אינדיאנים מבודדים לבין זרים עלול להיות מסוכן ביותר עבור בני השבטים, להם יש עמידות נמוכה ביותר בפני מחלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק