שר החוץ האירני מחכה לאובמה (צילום: רויטרס)
שר החוץ האירני מחכה לאובמה | צילום: רויטרס

שינוי כיוון במדיניות האירנית? טהרן מוכנה לעבוד יחד עם נשיא ארצות הברית החדש ברק אובמה כדי לבסס יחסים טובים יותר עם וושינגטון, כך אמר שר החוץ האירני מונשהר מוטאקי לכתב רשת סי אן אן בפורום הכלכלי העולמי, בדאבוס שבשוויץ.

"אני מאמין שנשיא ארצות הברית צריך יותר זמן כדי להפגין את הערכים ואת המטרות שלו", אמר שר החוץ האירני בדיון מיוחד בנושא יחסים בינלאומיים. "אני מאמין שארצות הברית צריכה להבין עכשיו מדוע היא צריכה להשתנות, ארצות הברית צריכה להשתנות מפני שהעולם כולו השתנה בצורה קיצונית. לכן מסגרת חדשה היא ריאלית עכשיו. לנשיא אובמה יש אומץ והוא חייב להגיד לנו מאיזה מהמהלכים של הנשיא בוש הוא מסתייג", הוסיף מוטאקי.

יחד עם שר החוץ האירני נועדו מוחמד אלברדאי ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, שר החוץ הצרפתי ושר עירקי. כולם ללא יוצא מהכלל אמרו שהנשיא האמריקני חייב לשנות את המדיניות במזרח התיכון.

ראש הסוכנות לאנרגיה אטומית אמר שהוא מצפה מאובמה לפעול לפירוק הגרעין בעולם כולו. אל ברדעי אמר שאירן מוכרחה לשתף פעולה עם הסוכנות.

אתמול בנימין נתניהו אמר בדאבוס שסוגיית הגרעין האירנית דחופה יותר מהטיפול הבינלאומי במשבר הכלכלי. ראש הממשלה הטורקי טאפ ארדואן ניצל אמש את בימת הפורום הכלכלי העולמי כדי לגנות בתוקף את פעולת ישראל ברצועת עזה .