פתיחת המבצע הקרקעי ברצועת עזה תפסה את מערכות החדשות מסביב לעולם באמצע הסיקור של אסון התעופה - התרסקות המטוס המלזי סמוך לגבול אוקראינה-רוסיה - ועם ההתלבטות כיצד לפתוח את המהדורות הראשיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברשת סקיי ניוז הבריטית נפתחו מבזקי החדשות בשעות האחרונות בדיווח מהיר על המטוס המלזי, ולאחריו דיווח נרחב על הפעולה הקרקעית ברצועה. "עזה מוחשכת כולה ורעשי הירי ממלאים את העיר", דיווח כתב הרשת. "אש טנקים ותקיפות מהאוויר ומהים מלווים את כניסת הכוחות למזרח הרצועה".

ברשת אל ג'זירה אירחו את בכיר חמאס אוסמה חמדאן, שטען כי "ישראל תשלם מחיר כבד על הפלישה הקרקעית". כתבת אל ג'זירה, מצוידת בקסדה ובאפוד מגן, דיווחה על רקע רצועת עזה החשוכה כי "בכניסה קרקעית אי אפשר יהיה להימנע מהרג נוסף של אזרחים".

תקיפה בעזה (צילום: רויטרס)
תקיפה בעזה | צילום: רויטרס

תמונות השמיים המוארים באור ההפגזות משודרות גם ברשת CNN. הכתב בן ווידמן, שמלווה את הסכסוך באזורנו כבר שנים רבות, מדווח כי תושבי בית חנון נותרו ללא חשמל וכי מרביתם נמלטו מבתיהם למרכזים של האו"ם או לקרובי משפחה. "ניתן לשמוע במקום צעקות שבר רבות", הוא אומר.

ברשת FRANCE24 המשדרת בשפה האנגלית מדווחים על הלחץ שמפעילה ארצות הברית בישראל להימנע מפגיעה באזרחים, וכן על גיוס המילואים. "ישראל פועלת כדי לחסום מנהרות, חלקן נחפרו לפני שנתיים או שלוש, ולא כדי לכבוש את הרצועה", אמרה הכתבת.

"הישראלים הורגים עשרות ילדים והתקיפו חמישה בתי חולים", אמר מוסטפה ברגותי, בכיר הרשות הפלסטינית שהתארח בשידור. "זו לא מתקפה פלסטינית על ישראל, זו מתקפה של המעצמה החמישית בחוזקה בעולם - נגד אזרחים".

 

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

נתניהו: "ערוכים להרחיב משמעותית את המבצע הקרקעי"

סרן זיו שילון, המ"פ שנפצע ללוחמיו: "הלב שלי נקרע, מצטער שאני לא אתכם!"

כוחות גדולים פועלים בעזה: "חמאס הופתע מהכניסה"

"צאו להתקפה. בהצלחה. סוף"

צה"ל בעזה, הירי לדרום נמשך

חייל צה"ל נהרג בעזה

אבו מאזן: "הפעולה הקרקעית תביא לשפיכות דמים"

קרי: על פעולת ישראל להיות מדויקת