איימי ווינהאוס. ארכיון (צילום: AP)
איימי ווינהאוס. עדיין תעלומה | צילום: AP

תוצאות הנתיחה שלאחר המוות שעברה איימי ווינהאוס, שנמצאה מתה בדירתה ביום שבת האחרון, רק מגדילות את המסתורין סביב מותה - משום שעדיין אין כל הוכחה רשמית שהזמרת מתה ממנת יתר של סמים או אלכוהול. תוצאות הנתיחה הועברו ראשית למשפחתה ורק לאחר מכן פורסמו ברבים.

על פי ממצאי הבדיקה הראשונית שנערכה היום, בשלב זה לא ניתן לקבוע את סיבת המוות הברורה של הזמרת. תוצאות הנתיחה יצאו "לא חד משמעיות", ולכן כעת מחכים לתוצאות בדיקת הרעלים ובדיקת הרקמות שבוצעו בגופתה של הזמרת, שאולי ישפכו אור על נסיבות מותה של ווינהאוס. תוצאות הבדיקות הנוספות צפויות בעוד שבועיים עד ארבעה שבועות.

על פי המשטרה המקומית, ממצאי החקירה המלאה בנוגע לנסיבות מותה של הזמרת יפורסמו רק ב-26 באוקטובר., אולם דובר המשטרה מסר כי נסיבות המוות "אינן חשודות". גופתה של ווינהאוס הועברה בתום הנתיחה לבני משפחתה, שיערכו לה הלוויה בהקדם האפשרי, בהתאם למסורת היהודית.

צפו: איימי ווינהאוס בת 18, פיכחת וביישנית

קנתה סמים בלילה בו מתה

עיתון ה"סאן" הבריטי דיווח מוקדם יותר היום כי בערב יום שישי, כנראה שעות לפני שמתה, בדק אותה רופאה הפרטי. לפי הדיווח, הבדיקה הייתה תקינה. וויינהאוס עברה בדיקות באופן תדיר, בגלל הנטייה ההרסנית שלה להתמכרות לאלכוהול וסמים. מקור אחד מסר לעיתון כי: "הרופא היה מרוצה ממצבה. כשהוא עזב ביום שישי, לא היו לו דאגות".

פינוי גופתה של ווינהאוס (צילום: AP)
גופתה של ווינהאוס מוצאת מביתה | צילום: AP

בהתייחס לדיווחים אחרים, לפיהם קנתה וויינהאוס באותו לילה קוקאין, קטמין ואקסטזי, הגיבה אמש משפחת וויינהאוס במילה "שטויות". בהצהרה ששיחררו, כתבו בני המשפחה: "נותרנו המומים ממותה של איימי, בת, אחות ואחיינית נפלאה".

מי שהזמין את שירותי ההצלה שלבסוף קבעו את מותה של הזמרת בביתה בכיכר קמדן בלונדון, היה אחד המאבטחים שלה, שניסה להעירה כפי שביקשה מבעוד מועד - ולא הצליח.

העיתון הבריטי "דיילי מייל" דיווח בתוך כך, כי איימי "שתתה את עצמה למוות" וכי לא נמצאו בביתה מזרקים, מקטרות קראק ושיירי סמים. לפי עיתון ה"טלגרף", אלבומה השלישי של וויינהאוס, אותו לא סיימה להקליט, צפוי לצאת לחנויות במהלך החודשים הקרובים וכנראה להביא לרווחים אדירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק