כבר 60 שנה שהתחנה הצבאית איתנו, חיה ונושמת עם שידורים חיים מסביב לשעון ותכניות שנכנסו להיכל התהילה המכובד של הרדיו הישראלי. לכבוד האירוע החליטו בגל"צ לערוך יום שידורים מיוחד שיכלול חזרה של מיטב בוגרי התחנה אל המיקרופון באולפן ביפו. 

כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו לכם את האירוע בשידור חי החל מהשעה 7:00 ועד חצות.

כל אחד מהבוגרים קיבל משימה לא פשוטה, לשדר תוכנית רדיו שמעולם לא שידר או ערך. את השידורים המיוחדים וקטעי הארכיון, ליוו זמרים ישראלים בביצועים מיוחדים.

זמר השנה של גלגל"צ אברהם טל, הגיע להופיע עם שיריו במהלך התכנית "המילה האחרונה" ששודרה היום עם מרב מיכאלי ורון קופמן. הוא שר את השירים "אורות" ו"אדם צובר זכרונות".

אחר כך התארח גם קובי אפללו, והופיע עם שיריו במהלך התכנית "קולה של אמא", בהגשת רפי גינת והילה קורח. בין היתר שר אפללו את הלהיט "בא מן השתיקה".

גם אפרת גוש, זמרת השנה של גלגל"צ הופיעה במהלך יום השידורים המיוחד, והעניקה לצופים ולמאזינים גרסאות אקוסטיות של שיריה הטובים ביותר.

גם הזמרים רמי קליינשטיין ומשה פרץ הגיעו אולפן ההופעות המיוחד, כדי לחגוג יחד עם גל"צ את המאורע החגיגי. הם שילבו במהלך השידורים קטעי שירה שהועברו גם הם בשידור חי בערוץ החדשות באינטרנט.

אם השכמתם מוקדם הייתם יכולים לשמוע כבר ב-6:00 בבוקר את דורי בן-זאב ששב אל המיקרופון והגיש את תכנית קריאת העיתונים, "יוצאים לאור".

בין 07:00 ל-08:00 שידר איש הבידור גיא פינס את תכנית "בוקר טוב ישראל" בו ראיין את ראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו חשף במהלך השידור כי חודשו המגעים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט ואמר "אנחנו פועלים כל הזמן בדרכים שונות". מ-08:00 שודרה תכנית איחוד מיוחדת של התכנית המיתולוגית "מה יש" בהשתתפות אילנה דיין, ארז טל ואברי גלעד.

חברי הכנסת מראיינים את נועם שליט

את כתבי יומן החדשות הנוכחיים יחליפו כוכבי מחלקת החדשות מכל הזמנים שידווחו עבור המשדר מן השטח. העיתונאית אילנה דיין שבדרך כלל עסוקה בתחקירים עמוקים נכנסה לאולפן "מה יש" ואיחדה שוב את ארז טל, אברי גלעד וצוות התכנית המשעשעת.

השידור החי הועבר מיד אחר כך לשני פוליטיקאים - ח"כ שלי יחימוביץ' וח"כ אורי אורבך שהגשימו חלום והשתלטו על תוכנית האקטואליה "מה בוער" בהגשת רזי ברקאי. בתחילת התכנית ראיינו השניים את אביו של החייל החטוף גלעד שליט, שסתר את הדיווחים האחרונים אודות חידוש המשא ומתן עם חמאס. לדברי נועם שליט, התבטאות ראש הממשלה בנושא היא אינה מדוייקת וכי הקיפאון בין הצדדים נמשך. לאחר מכן, שוחחו השניים עם יו"ר הכנסת ראובן ריבלין.

החל מהשעה 10:00 הגישו טל ברמן ולינוי בר-גפן את התכנית "נכון לעכשיו", במהלכה הם אירחו את הזמרת מירי מסיקה ואת עורך המוסיקה והמגיש האגדי יואב קוטנר.

את מבזקי החדשות בכל חצי שעה, מגישים הבוקר מגיש המהדורה של ערוץ 10 יעקב אילון ואושיית הבידור רבקה מיכאלי. במהלך יום השידורים יוגשו גם פינות מיתולוגיות כמו "תו השעה" ו"איש המסתורין" שישולבו במהלך התכניות.

מרב מיכאלי ורון קופמן הם שהגישו בשעה 11:00 את התכנית "המילה האחרונה", והחליפו את המגישים הקבועים. במהלך התכניות הופיע זמר השנה של גלגל"צ אברהם טל באולפן ההופעות המיוחד.

רפי גינת הגיש את "קולה של אמא"

בצהרי היום, החל מהשעה 12:00 שוחחו רפי גינת והילה קורח עם אימהות בתכנית "קולה של אמא" כשניידת השידור תהיה הפעם ביפו עם חיילי גל"צ. במהלך השידור אירחו השניים את הזמר קובי אפללו ששר כאמור ממיטב שיריו.

אחר כך הגיעו לאולפן גאולה אבן וירון דקל ויחדשו את שידורו של "משלנו", המצעד השבועי ששידרה גלי-צה"ל במשך שנים, אלא שהפעם במקום להיטים, ידורגו ה"פספוסים" הגדולים מכל הזמנים של שדרי התחנה.

ינון מגל, המוכר לכולם כמגיש המהדורה של הערוץ הראשון, הוא שהגיש את מבזקי החדשות במהלך הצהריים. זאת היתה הזדמנות לחזור הביתה עבור מגל, שבעברו שירת בגלי צה"ל והיה כתב לענייני שטחים. את מגל החליף בהגשת המבזקים כעבור שעתיים השדרן המיתולוגי דן כנר.

משה פרץ הרקיד את האולפן

בשעה 15:00 הגיעו לאולפן הצמד שרון טייכר וערן זרחוביץ' כדי להגיש את "יש עם מי לדבר" שירדה לאחרונה מלוח השידורים של התחנה. במהלך התכנית הופיע הזמר משה פרץ, שהרקיד את האולפן עם שיריו המובילים.

שעה אחר כך יהיה זה השדר הוותיק יואב קוטנר שנאלץ להגיש את "ארבע אחר הצהריים" ולשדר במשך שעה רק שירים עבריים ישנים ואהובים. בשעה 17:00 "נהג המונית" עידו רוזנבלום משתלט על האולפן ובפעם הראשונה בחייו הגיש חדשות במסגרת יומן הערב. במסגרת התכנית אירח רוזנבלום את יעל שטרנהל, גיא בכור וציון נאנוס.

בשעה 18:00 נכנסו לאולפן המגישים המיתולוגים מיכה פרידמן וגולן יוכפז, שערכו את פאנל "הייתי שם". בין היתר התארחו בפנאל כתבת הפלילים הדס שטייף, העיתונאית ליעד מודריק ואנשי המחלקה הטכנית של גל"צ דוד גביוס ואיציק פסטרנק.

כעבור שעה, חזרה לאולפן מרב מיכאלי כדי להגיש את הפאנל יוצא הדופן "הבנים של". המגישה הוותיקה של התחנה יעל דן - שרגילה להגיש מדי יום את "יומן הצהרים" הגישה את הפאנל "נכנסים מהחלון" שהחל בשעה 20:00.

בשעה 21:00 נכנס לאולפן בני בשן עם "פאנל בפקודה!", על ההיסטוריה הצבאית של גל"צ. השתתפו רס"רי גל"צ לדורותיהם וגם קצינת הארגון של התחנה, רנ"ג טינה מלמד.

לאחר מכן דן עמרי רונן עם אנשי המוזיקה של התחנה בהשפעה המוזיקלית של גל"צ על המוזיקה הישראלית וגם על "הפלייליסט" הידועה לשמצה.

את השידורים שהעברנו כאן באתר סגר איתן שוורץ, שחזר לאולפן גל"צ עם פאנל "כל העולם גל"צ".

את יום השידורים המיוחד אתם יכולים לראות באופן בלעדי רק בערוץ החדשות ובאתר גל"צ.