שעות לאחר פגיעתו של המטאוריט שפגע במזרח רוסיה, ציין מושל מחוז צ'ליאבינסק שבדרום הרי אורל במדינה, כי לפחות 950 בני אדם נפצעו באירוע - רובם ככולם משברי זכוכיות שהתנפצו כתוצאה מגל ההדף שיצרה הפגיעה. מדבריו הביאה סוכנות הידיעות הרוסית נובוסטי, שדיווחה כי יותר מ-110 בני אדם אושפזו בבתי החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר דווח, כי האקדמיה הרוסית למדעים מעריכה כי משקלו של הגרם השמימי היה כ-10 טון. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות AP, המטאוריט חדר לאטמוספירה במהירות של 54 אלף קילומטרים לשעה.

בשל פגיעתו של הגרם השמימי, נגרמו רעידות עזות שעל פי הדיווחים הביאו לכמעט 1,000 פצועים מיד לאחר התרסקות המטאוריט התעוררה בהלה בקרב תושבי הכפרים הסמוכים שנחרדו שמא מדובר במתקפת חוצנים.

גורמי ביטחון ברוסיה סיפרו כי המטאור התפרק מעל הרי אורל ונשרף בחלקה התחתון של האטמוספירה. במשרדי הרשויות במדינה התקבלו טלפונים רבים מאזרחים מודאגים. "זה היה נראה כמו כדור אש שעף בשמיים", סיפרה עדת ראייה. "זה היה מלחיץ ולא ידענו מה קורה".

הלילה: אסטרואיד יחלוף על פני כדור הארץ

ההרס מהמטאור (צילום: רויטרס)
חלונות מנופצים ברוסיה, היום | צילום: רויטרס

במקביל, הלילה סמוך לשעה 21:30 שעון ישראל, יחלוף אסטרואיד במשקל אלפי טונות סמוך יחסית, לכדור הארץ. בגלל תנאי מזג האוויר לא בטוח שנוכל לראות אותו. הגרם השמימי, המכונה DA14 2012, יחלוף במרחק של כ-34 אלף קילומטרים ממרכז כדור הארץ.

עם זאת, אין הוא צפוי לחדור את מעטה האטמוספירה ולפגוע בקרקע. "חשוב מאוד לדעת שמדובר באסטרואיד הקרוב ביותר שיעבור ליד כדור הארץ מאז שהחלו תצפיות האסטרואידים", אמר יושב-ראש האגודה הישראלית לאסטרונומיה, ד"ר יגאל פתאל.