"ארמגדון" גרסת 2013? כנראה שלא ממש. אסטרואיד בקוטר של כ-50 מטרים צפוי לחלוף הערב על פני כדור הארץ. מדובר במרחק שהוא מספיק קרוב כדי לראותו, אך מספיק רחוק כדי שאפשר יהיה להישאר רגועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגרם השמימי, המכונה DA14 2012, יחלוף במרחק של כ-34 אלף קילומטרים ממרכז כדור הארץ. עם זאת, אין הוא צפוי לחדור את מעטה האטמוספירה ולפגוע בקרקע. "חשוב מאוד לדעת שמדובר באסטרואיד הקרוב ביותר שיעבור ליד כדור הארץ מאז שהחלו תצפיות האסטרואידים", אמר יושב-ראש האגודה הישראלית לאסטרונומיה, ד"ר יגאל פתאל.

הכינו את הטלסקופים - שישי ב-21:30 (צילום: אלן פרידמן)
הכינו את הטלסקופים - שישי ב-21:30 | צילום: אלן פרידמן

"הוא יעבור בסך הכל כ-28 אלף קילומטרים מעל פני כדור הארץ, וליתר דיוק - מעל אינדונזיה", הוסיף, וציין כי "לדוגמה, בשנת 1908 פגע בסיביר אסטרואיד בגודל מאוד דומה, התפוצץ באטמוספירה - וגרם לנזק אדיר". ד"ר פתאל המשיך והרגיע, ואמר כי, למיטב ידיעתו, "כרגע, אין אסטרואיד שמצוי במסלול התנגשות עם כדור הארץ".

עם זאת, ציין כי "את רוב האסטרואידים הגדולים הצליחו למפות, אבל גרמי השמיים הקטנים הם הבעייתיים, משום שאותם מגלים רק כשהם נמצאים קרוב מאוד לכדור הארץ". ד"ר פתאל הוסיף, כי ניתן יהיה לצפות באסטרואיד בעזרת משקפת הערב בסמוך לשעה 21:30 (שעון ישראל).