סילביו ברלוסקוני (צילום: חדשות 2)
סילביו ברלוסקוני, ארכיון | צילום: חדשות 2

שעה שסילביו ברלוסקוני אכל ארוחת בוקר עם פרוצה בחדר השינה שלו לאחר לילה סוער בחודש נובמבר, היא החמיאה לו על האון הגברי שלו. גבר צעיר יותר לא היה מחזיק כל כך הרבה זמן, אמרה לו פטריציה ד'אדאריו, כי "אנשים צעירים נמצאים תחת המון לחץ".

השיחה שהתקיימה לכאורה בין ראש ממשלת איטליה בן ה-72 לבין אותה פטריציה הוקלטה על ידי הפרוצה, בת 42, וחלק ממנה פורסם בתקשורת האיטלקית בשבוע שעבר.

ברק אובמה הוא אמנם המנצח הגדול של הבחירות באמריקה, אבל בביקורו האחרון ברומא במסגרת ועידת הג'י-8, הוא שמע על פי הדיווח בעיתון ה"טיימס", דברים לא ממש נשיאותיים. ברלוסקוני יעץ לאורחו "לגעת בעצמו לעיתים קרובות" ואמר שפליטה מוקדמת עוברת במשפחה.

יתרחק מהאחוזה ויבקר במקדש

לאחר שבוע נוסף של גילויים על מעלליו של ברלוסקוני, ועם הבטחה לעוד קלטות מביכות - זה ממש לא מפתיע שעוזריו של ראש ממשלת איטליה להוטים להשיב לבוס שלהם מעט מכבודו האבוד.

כשהפופולריות שלו יורדת לראשונה אל מתחת ל-50%, הם פרסמו כי הוא רוצה לשים את הסקנדל מאחוריו והוא מתכנן "קיץ פיכח". ברלוסקוני יתרחק על פי התכנית מאחוזת ההוללות שלו באי סרדיניה.

במקום זאת, הוא יסלול את הדרך לקאמבק לאחר חופשת הקיץ על ידי פיקוח על פרויקים כמו בנייה בעיירה ההרוסה ל'אקווילה. בניסיון לחזר אחר הכנסייה הקתולית, שחלקם מראשיה האשימו אותו בשימוש דוגמא לא מוסרית, הוא מתכנן לבקר במקדש מפורסם בדרום המדינה.

למרות הביקורים הדתיים והניסיונות להתנקות, נראה שסוף הסיפור עוד רחוק, לדאבונו של ברלוסקוני. מקור אמר לכלי התקשורת באיטליה כי בקלטות של פטריציה יש כ-4 שעות של סאונד, ומהן דלפה עד כה רק כשעה, עובדה שתקשה מעט על תכנית התתפכחות של המנהיג האיטלקי.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?