עדיין משתלם להיות זמרי רוק מזדקנים, אם לשפוט על-פי רשימת המוזיקאים בעלי השכר הגבוה ביותר לשנת 2011 שפרסם המגזין "פורבס".

צפו בסיפורים המעניינים של 12.2 לאורך השנים (צילום: איי - פיי)
U2. מקום ראשון | צילום: איי - פיי

להקת U2 ניצבת בראש הטבלה, עם הכנסות של מעל 195 מיליון דולר בעקבות הסיור העולמי שלה שנמשך שנתיים תחת הכותרת "360 Tour", שהכנסותיו הסתכמו בכ-700 מיליון דולר. הסיור הזה הדיח את "Bigger Bang Tour", הסיור של הרולינג סטונס, ממעמד הסיור הרווחי ביותר בכל הזמנים.

גם להקת בון ג'ובי לא יכולה להיות ממש מתוסכלת מהסגנות שלה בטבלה. היא רשמה בשנה שחלפה הכנסה בסך 125 מיליון דולר. בריאיון ל"פורבס" נזכר ג'ון בון ג'ובי בימים הראשונים הצנועים יותר והרווחיים פחות של הלהקה, כשהיא הופיעה במרתף בניו-ג'רזי עם תאורת נרות. "לא סבלתי את החוויה הזו, עד שהבנתי שהנרות בולעים את כל החמצן שהיה במרתף. כיביתי אותם, הגברתי את המגברים ואמרתי: 'אנחנו הולכים להיות להקת רוק. אם אתם מאמינים במה שאני אומר לכם, נוכל להיות ה'רולינג סטונס'".

אלטון ג'ון. מקום שלישי (צילום: רויטרס)
אלטון ג'ון. מקום שלישי | צילום: רויטרס

השלישי ברשימה גם הוא מהמשמרת הוותיקה, סר אלטון ג'ון, שגרף 100 מיליון דולר. אחריו מופיעה נציגת דור המוזיקאים החדש, הלא היא ליידי גאגא, עם הכנסה של 90 מיליון דולר בשנה שעברה. גאגא הייתה יכולה להתעשר יותר אילו הייתה חוסכת יותר בעלויות מופעי הבמה שלה - מה שלא יעלה על הדעת במקרה שלה, כמובן.

התאחד עם חברו ללהקה. מקרטני (צילום: אופיר דואק)
מקרטני. הכי זקן | צילום: אופיר דואק

סר פול מקרטני בן ה-68 הוא האמן המבוגר ביותר בטבלה, עם 67 מיליון דולר. ג'סטין ביבר, ילד הפלא בן ה-17, הוא הצעיר ביותר, עם 53 מיליון דולר.

ג'סטין ביבר בהופעה בישראל. ארכיון
ביבר. הכי צעיר | צילום:

ג'יי-זי וביונסה הם הזוג היחיד שהתברג לרשימה, כשלראשונה הבעל גבר על אשתו כשכבש את המקום ה-17 עם 37 מיליון דולר, בעוד היא נמצאת מקום אחד אחריו עם 35 מיליון דולר. כל ההכנסות הן לפני מס ממאי 2010 עד מאי 2011 לפני האחוזים של המנהלים והסוכנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק