טרור מול המצלמות: רשתות הטלוויזיה הרוסיות שידרו הערב תמונות ראשונות מתוך נמל התעופה דומודדובו שבמוסקבה, דקות לאחר הפיגוע הקטלני שגרם למותם של 35 בני אדם ולפציעתם של 130 נוספים.

בתמונות הקשות לצפייה, שצולמו ככל הנראה על ידי אחד הנוסעים, ניתן לראות עשרות נוסעים שכובים על הקרקע - חלקם הרוגים ופצועים. בתמונות ניתן לראות גם עשן כבד שורר באולם הנוסעים, ומתועדת גם כן הפאניקה שאחוזת בעוברים והשבים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מתקפת הטרור במוסקבה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממשרד החוץ נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי לא ידוע על ישראלים שנפגעו בפיצוץ. עדי ראייה במקום מדווחים כי ייתכן שאירעו שני פיצוצים בנמל התעופה, על ידי יותר ממחבל מתאבד אחד.

אחד מנמלי התעופה העמוסים בעולם

ההערכה הראשונית היא כי הפיצוץ התרחש באזור שמירת החפצים בנמל התעופה, ככל הנראה מתיקים שהגיעו מאבו דאבי. על פי הדיווחים, ייתכן שנוסעים מניו יורק, לונדון, וינה, מינכן, האמבורג, טוקיו ואיסטנבול היו על באזור הפיצוץ. על פי דיווחים, נעצרו שלושה חשודים במעורבות בפיגוע. במקביל, נמצא ראשו של המחבל המתאבד, בעל חזות ערבית - וההערכה היא כי מדובר בגבר בגילאים 30-35.

גורמי ביטחון במוסקבה אמרו בעקבות הפיגוע כי הכוננות בכל העיר הועלתה לרמה הגבוהה ביותר, מחשש שמדובר במתקפת טרור משולבת, ונמל התעופה מפונה מכל הנוסעים. בעקבות הפיגוע, נרשמות ירידות חדות בבורסה במוסקבה.

נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב הגיב הערב לפיגוע ואמר: "נרדוף ונעניש את מבצעי הפיגוע. אני מביע צער על ההרוגים והפצועים, ביקשתי מכל הגורמים הנוגעים בדבר לנקוט בכל האמצעים על מנת לדאוג לחקירת האירוע, ולהגיש את הממצאים מהר ככל שניתן. עלינו להבטיח שאלו שנפגעו יקבלו את התמיכה הנדרשת". בעקבות הפיגוע, הודיע מדבדב כי הוא מבטל את נסיעתו לכינוס הכלכלי בדאבוס, שהייתה אמורה לצאת מחר.