לפחות 35 בני אדם נהרגו ו-130 נוספים נפצעו כשמחבל מתאבד פוצץ עצמו בנמל התעופה דומודבו במוסקבה. ממשרד החוץ נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי לא ידוע על ישראלים שנפגעו בפיצוץ. עדי ראייה במקום מדווחים כי ייתכן שאירעו שני פיצוצים בנמל התעופה, על ידי יותר ממחבל מתאבד אחד. בחדשות 2 באינטרנט אנו במשדר מיוחד עם דיווחים שוטפים ממוסקבה.

ההערכה הראשונית היא כי הפיצוץ התרחש באזור שמירת החפצים בנמל התעופה, ככל הנראה מתיקים שהגיעו מאבו דאבי. על פי הדיווחים, ייתכן שנוסעים מניו יורק, לונדון, וינה, מינכן, האמבורג, טוקיו ואיסטנבול היו על באזור הפיצוץ. על פי הדיווחים, בתום מצוד שהתנהל אחר שלושה חשודים - השלושה נעצרו והועברו לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מתקפת הטרור במוסקבה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמי ביטחון במוסקבה אמרו בעקבות הפיגוע כי הכוננות בכל העיר הועלתה לרמה הגבוהה ביותר, מחשש שמדובר במתקפת טרור משולבת, ונמל התעופה מפונה מכל הנוסעים. בעקבות הפיגוע, נרשמות ירידות חדות בבורסה במוסקבה.

גם הטיסות מתל אביב למוסקבה מתעכבות: עד כה בוטלה טיסת אל על אחת לבירת רוסיה, טיסה נוספת מתעכבת. בחברות התעופה ממליצים לטסים בימים הקרובים להתעדכן לפני מועד טיסתם ולוודא כי הטיסה אכן ממריאה בשעה הייעודה.

אחד מנמלי התעופה העמוסים בעולם

נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב הגיב הערב לפיגוע ואמר: "נרדוף ונעניש את מבצעי הפיגוע. אני מביע צער על ההרוגים והפצועים, ביקשתי מכל הגורמים הנוגעים בדבר לנקוט בכל האמצעים על מנת לדאוג לחקירת האירוע, ולהגיש את הממצאים מהר ככל שניתן. עלינו להבטיח שאלו שנפגעו יקבלו את התמיכה הנדרשת". בעקבות הפיגוע, הודיע מדבדב כי הוא מבטל את נסיעתו לכינוס הכלכלי בדאבוס, שהייתה אמורה לצאת מחר.

מדובר בנמל התעופה הגדול במוסקבה, ואחד העמוסים באירופה, בו נוחתות גם טיסות "אל-על". בשלב זה עדיין לא ברור איזה גורם עומד מאחורי הפיגוע. טיסת "אל-על" שהייתה אמורה לצאת מתל אביב למוסקבה נדחתה בשלב זה, וכך גם טיסת "ארקיע" שהייתה אמורה בשעות הקרובות לצאת לישראל.