סיפור גבורתה של סנדרה, המטפלת ההודית שהצילה את מויישי הקטן עלה לכותרות, אך ככל שעוברים הימים נחשפים פרטים חדשים שממחישים את האומץ הגדול בו פעלה ואת התושייה שהצילה את חייו. כעת, פועל משרד החוץ להבאתה ארצה.

"סנדרה המטפלת סיפרה לחוקרים כי ביום חמישי בבוקר הרב ושלושה אורחים נוספים בבית חב"ד כבר היו מתים, ומי שנשאר בחיים היו הרבנית, רבקה הולצברג, מויישי הקטן והיא עצמה", סיפר קשב קול ישראל, מיקי גורדוס. בעקבות האירועים התינוק החל למרר בבכי. המחבלים התירו למטפלת לרדת עם התינוק ולהרגיע אותו בקומה למטה. המטפלת ירדה לקומת הקרקע, ושם היא פגשה באנשי הקומנדו ההודיים שאפשרו לה להימלט מהבניין. כך באמצע ניצל התינוק הקטן. מי יודע, האם היה שורד, אלמלא היה פורץ בבכי.

עוד סיפר גורדוס כי אחד מרבני חב"ד סיפר זמן קצר לפני פיגוע הטרור במקום המחבלים ביקרו שם. "הרב הולצברג ואשתו אפילו ארחו את אחד המחבלים לארוחת ערב".

מאמצים להבאת המטפלת לישראל

משרד החוץ פועל להבאת המטפלת ההודית לישראל. כאמור, המטפלת, היא זאת בעצם שהצילה את חיי הפעוט, בן השנתיים לאחר שהוריו, הרב גבריאל הולצברג, ואשתו רבקה שליחי חב"ד במומבאי נרצחו במתקפת הטרור בבית חב"ד.

ששת ההרוגים בפיגוע בבית חבד מומבאי (וידאו WMV: חדשות)
ששת הנרצחים שזוהו מבית חב"ד (חדשות 2, עיבוד תמונה) | וידאו WMV: חדשות

"ביממה האחרונה אנו פועלים להסדיר את הבאתה לישראל של סנדרה, המטפלת ההודית שלמעשה הצילה את בנם הפעוט של הרב והרבנית שנרצחו", אמרה היום בצהריים שרת החוץ, ציפי לבני. "הפעולות המרכזיות שלנו בשלב הזה מתמקדות במניעת נתיחת הגופות, בטיפול בזיהוי ובהטסת הגופות לקבורה בישראל. היום יצא מטוס מיוחד של חיל האוויר ועליו נציגי מז"פ, צה"ל ומשרד החוץ. המטוס מתוכנן להשיב ארצה את ארונות הקבורה של החללים שבני משפחותיהם ביקשו כי יקברו בישראל".

לבני התייחסה בישיבת הממשלה למתקפת הטרור בהודו:" הדיווחים שאנו שומעים מהודו המתייחסים לחזות הישראלית והיהודית של הנרצחים מעלה מייד אסוציאציות קשות. התיאורים על הגופות שנמצאו בבית חב"ד הם קשים מלתאר.מדובר בפעולת טרור חריגה בהיקפיה ובמאפייניה. ברמה הלאומית וברמה הבינ"ל האירוע יצר זעזוע, אך גם חידד את התובנה שמדובר בקשרים שחורגים את העניינים הפנימיים בהודו".

ישראל בחזית הטרור

שרת החוץ הדגישה כי יש לגייס את העולם כולו למאבק בטרור. "ישראל, גם הפעם, עומדת בחזית הטרור והמאבק בטרור, ועלינו להמשיך ולגייס את העולם למאבק משותף בטרור ובטרוריסטים באשר הם.הטרור פועל נגד המערב והמערב צריך להתגייס מולו."

בעקבות הפיגוע במומבאי יכנס היום השר יעקב אדרי ועדת שרים מיוחדת שתדון בטקסי הלוויותיהם של הרוגי הפיגוע. רק לפני מספר ימים, בדיון הוועדה האחרונה לסמלים וטקסים החליט השר אדרי, לכלול את נפגעי פעולות האיבה בחו"ל עם נפגעי פעולות האיבה בארץ.

חקירת המחבלים: "רצינו עוד 9/11"

הסתיימה מתקפת הטרור במומבאי: זוהו 6 גופות בבית חב"ד

סוף טראגי: הזוג הולצברג נרצח

חשש כבד לחיי הישראלים בהודו

פרסום ראשון: צילומי החטופים בהודו

רינה פושקרנה בטור מיוחד לחדשות 2 באינטרנט