בארצות הברית ממשיכים לבכות את מותו של מלך הפופ מייקל ג'קסון הלילה, בלוס אנג'לס. אך כמו במקרי מוות של ידוענים אמריקניים, גם במקרה הזה החלה להתפתח חרושת שמועות בדבר סיבת מותו של הכוכב.

פרטים מעטים פורסמו לציבור בדבר נסיבות מותו של ג'קסון. מקורות רפואיים בלוס אנג'לס הסתפקו בהודעה לקונית, באומרם כי "סיבת המוות היא דום לב", אך בארצות הברית כבר עולות הערכות כי ייתכן וגורמים אחרים הם שהביאו למותו הפתאומי.

"התרופות בהן השתמש ג'קסון הפריעו לו לא מעט בחזרות שהחל לקראת סבב ההופעות, שצפוי היה להיפתח בלונדון ביולי הקרוב", אמר דובר המשפחה בראיין אוקסמן. "גם העובדה ששבר את רגלו בעבר, כשנפל מהבמה במהלך החזרות, הפריעה לו מאוד".

הרופאים ביצעו נתיחה שלאחר המוות, אך בלוס אנג'לס מדווח כי "ייקח שבועות מספר על שיתבררו סופית נסיבות המוות". לגופה בוצעה גם בדיקת רעלים, וכעת נבדקת האפשרות אם ג'קסון נטל סמים, היה מכור לאלכוהול או לתרופות - מעבר למה שקיבל במרשם.

ג'קסון נחשב לאחד האומנים הגדולים בהיסטוריית המוסיקה, ולאחר הזמרים מושמעים ביותר בדורות האחרונים. פריצתו בקריירת הסולו באה באמצע שנות ה-70, משם הפך לאחד הזמרים הגדולים בעולם. ג'קסון מחזיק גם בשיא המכירות לאלבום בודד.

עם זאת, בשנים האחרונות חייו האישיים העיבו על הרקורד המרשים שרשם בשנים קודם לכן. הסתבכויותיו בפרשיות מין עם קטינים חייבו אותו לשלם הון עתק, והוא נקלע לחובות עליהם דווח רבות בכלי התקשורת. ג'קסון תכנן רק לאחרונה לשוב למסע הופעות מחודש - בין היתר גם כדי לכסות ולו במעט על החובות העצומים שצבר.

העולם בהלם

עולם המוסיקה בארצות הברית ובעולם כולו קיבלו בתדהמה את דבר מותו של ג'קסון. אמנים רבים סירבו להאמין לידיעות, והביעו צער רב על מותו של הזמר. 

אורי גלר, שהיה חברו הקרוב של ג'קסון והשושבין בחתונתו הספיד אותו היום. "הוא ישאר אייקון, מספר אחד בעולם", הבטיח מכופף הכפיות. גלר שחזר את הרגעים בהם קיבל את הבשורה על מותו. "קיבלתי טלפון מלוס אנג'לס ממישהו קרוב למייקל והודיעו לי שהוא בתרדמת. נהגתי מהר הביתה כדי לצפות בטלוויזיה ואז הודיעו לי שהוא נפטר", סיפר גלר.

"למרות כל השמועות האישומים נגדו מייקל ג'קסון ישאר אגדה", מבטיח גלר. "הוא היה מספר אחד בעולם המוזיקה. אני חושב שאנשים יזכרו את מייקל ג'קסון על המוזיקה שלו ולא על כל ההתקפות עליו והשמצות שהוא עבר בתקופת חייו".

גם החיפושית פול מקרטני ביכה את מותו של מלך הפופ. "זה כל כך עצוב, פשוט דבר שהכה אותי בשוק", אמר. "אני מרגיש שהייתה לי הזכות לעבוד יחד עם מייקל. הוא היה אדם מלא בכישרון ונפש שקטה. המוסיקה שלו תיזכר לעולם".

הווידאופדיה: מייקל ג'קסון

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?