סירות קרב אירניות במפרץ הפרסי, ארכיון (צילום: http://www.alarabiya.net)
סירות קרב אירניות במפרץ הפרסי, ארכיון | צילום: http://www.alarabiya.net

נערכים לקרב על המפרץ? אירן הקימה בסיסים צבאיים באיים תחת ריבונותה במפרץ הפרסי, כך מדווחת בסוף השבוע הטלוויזיה האירנית. על פי הדיווח, מדובר בבסיסים של "משמרות המהפכה", שהוקמו באיים אבו-מוסא, טאנב הגדול ואיים נוספים המהווים נקודת מפתח בכניסה למפרץ הפרסי.

מוחמד עלי ג'עפרי, מפקד הגיס החמישי של חיל הים האירני, מונה לפקד הכוחות בבסיסים הצבאיים. "סירות קרב הוצבו בבסיסים, כמו גם מערכות טילי קרקע-ים, ים-ים וים-אוויר", דווח בסוכנות הידיעות האירנית "פארס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלילה דיווחה רשת "אל-ערבייה" כי אירן מוכנה להשהות את פעילותה הגרעינית ולהפסיק את העשרת האורניום לרמה של 20%. עוד פורסם, כי התנאי שהציבה הרפובליקה האסלאמית למהלך הדרמטי הזה הוא שבתמורה - יסירו מדינות המערב מעליה את נטל הסנקציות הכלכליות.

"רגע היסטורי לקראת הכרעה בסוגיה האירנית" (צילום: cnn)
האם הסנקציות הכלכליות נושאת פרי? | צילום: cnn

על פי הכתוב, המקור לדיווח ברשת הערבית הוא חבר פרלמנט אירני. כמו כן, מוקדם יותר העניק בכיר אירני אחר, מוחמד חוסיין אספרי, ריאיון לסוכנות הידיעות איסנא, שבו אמר כי "הצעד הנוכחי הוא מחווה של רצון טוב כלפי המערב", והביע תקווה כי עול הסנקציות הכלכליות יוסר מעל ארצו.

עם זאת, בסוכנות הידיעות האירנית "פארס" מיהרו לצנן את האווירה ופרסמו הכחשה גורפת לדיווח של רשת "אל-ערביה". "לא חל כל שינוי במדיניות ההעשרה של אירן", נכתב.