ריצ'ארד אוברטון, נפטר בגיל 112
ריצ'ארד אוברטון, נפטר בגיל 112 | צילום: איי.פי, חדשות

ריצ'ארד אוברטון, הלוחם הזקן ביותר במלחמת העולם השנייה, נפטר אתמול (חמישי) בביתו שבטקסס והוא בן 112. אוברטון נפטר מוקף בני משפחה וחברים. קרובת משפחתו סיפרה: "לפני מספר ימים הוא הובהל לבית החולים בעקבות דלקת ריאות אך שוחרר בערב חג המולד, ואתמול הוא נפטר". בארצות הברית מאמינים כי הוא היה גם האיש המבוגר ביותר במדינה.

 כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הוא נולד ב-1906 ליד אוסטין ושירת בגדוד הנדסה. ב-2013 נשיא ארה"ב הקודם, ברק אובמה כיבד אותו ואירח אותו בטקס לזכר מלחמת העולם השניה. "הוא היה שם בפרל הרבור בזמן ההפגזות היפניות", אמר אובמה בטקס. "הוא היה באוקינאווה ובאיוו ג'ימה והצליח לצאת מזה בחיים. כששאלתי אותו איך ניצל הוא ענה: 'רק בחסדי האל'".

ריצ'ארד אוברטון, התגייס לצבא רק כשהיה בשנות השלושים לחייו. במהלך מלחמת העולם השנייה הוא שרד את המתקפה היפנית על פרל הרבור שהתרחשה ב-1941. בעבר כשנשאל מה הסוד שלו לחיים ארוכים, אוברטון ענה: "עישון סיגרים ושתיית וויסקי" - מה שכנראה הוא עשה עד יומו האחרות על מרפסת ביתו.

לאחרונה - גילו המופלג עורר סקרנות ועניין רב בארצות הברית, אנשים היו "עולים לרגל" לביתו על מנת לפגוש אותו ולשמוע את סיפוריו. אנשי שכונתו מספרים שהוא היה אדם נחמד מאוד ואפילו כשהיה בן 100 הוא היה מסיע אלמנות מקהילתו לכנסייה. "אוברטון הצליח לגעת ולרגש כל כך הרבה אנשים מהקהילה שלו, עם הציניות, השנינות ורוחו הטובה", סיפר מושל טקסס גרג אבוט. "הוא ממש היה אייקון אמריקני ואגדה טקסנית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו