מארן אואלנד ולואיסה וסטראגר ג'ספרסן, התיירות... (צילום: Sky News, חדשות)
מארן אואלנד ולואיסה וסטראגר ג'ספרסן, התי | צילום: Sky News, חדשות

התפתחות נוספת בפרשת רצח התיירות הסקנדינביות במרוקו: גבר שוויצרי נעצר היום (ראשון) במרקש, בחשד שסייע ברצח התיירות הסקנדינביות ברכס הרי האטלס שזיעזע את מרוקו. החשוד, כבן 20, נעצר בחשד שאימן את הרוצחים בירי ולימד אותם להשתמש באמצעי קשר בטכנולוגיה מתקדמת. 

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

על פי דיווחים החשוד הוא בעל "אידיאולוגיה קיצונית" שחי במרוקו ובבעלותו גם אזרחות ספרדית. נוסף על כך, הוא היה מעורב בגיוס אזרחים מרוקאים כחלק מתכנון פעולות טרור נגד כוחות ביטחון זרים במרוקו.

זירת הרצח במרוקו (צילום: Sky News, חדשות)
זירת הרצח במרוקו | צילום: Sky News, חדשות


לפני כשבועיים, התביעה במרוקו עצרה בתום מרדף ממושך שלושה חשודים ברצח הנערות. חשוד נוסף שככל הנראה משתייך לארגון איסלאמי קיצוני נעצר כמה ימים לאחר מכן בעיר מרקש. החוקרים חושדים כי מנהיג הקבוצה המרוקאית הוא עבדסמד אג'וד בן ה-25, שנצפה בסרטון שצולם כשבוע לפני הרצח, בו ארבעת החשודים העיקריים נשבעים אמונים לדאע"ש.

גופותיהן של לואיסה וסטראגר ג'ספרסן, בת 24 מדנמרק ושל מארן אואלנד, בת 28 מנורבגיה, אותרו ביום שני לפני כשבועיים באזור נידח ברכס הרי האטלס במרוקו על ידי מטיילים. המודיעין הדני חשף שמי שעומד ככל הנראה מאחורי הרצח הוא ארגון הטרור דאע"ש.

בהודעה רשמית נמסר כי "החקירה הראשונית של הרשויות במרוקו מצביעה על כך שהרצח עשוי להיות קשור לארגון הטרור". ראש ממשלת דנמרק, שממנה מגיעה אחת הנרצחות, אמר כמה ימים לאחר הרצח כי המניע למעשה הוא "פוליטי ועל כן מדובר בפיגוע טרור".

לואיסה וסטראגר ג'ספרסן, אחת הנרצחות (צילום: Sky News, חדשות)
לואיסה וסטראגר ג'ספרסן, אחת הנרצחות | צילום: Sky News, חדשות


הרשויות בדנמרק הצליחו לאמת סרטון שהופץ ברשתות החברתיות ובו מוצגת אחת הנשים כשהיא צורחת בזמן שגבר משסף את גרונה למוות באמצעות סכין. הסרטון מעלה גם כי התיירות נרצחו במיקום שונה מזה שבו הגופות אותרו. מקור בכפר אימליל, הממוקם כעשרה קילומטרים ממקום איתור הנשים ו-90 קילומטרים מדרום למרקש, אמר כי אחת הנשים נמצאה ללא רוח חיים בתוך אוהל בעוד השנייה אותרה מחוצה לו.

מארן אואלנד, הנרצחת השנייה (צילום: Sky News, חדשות)
מארן אואלנד, הנרצחת השנייה | צילום: Sky News, חדשות

כלי תקשורת במרוקו דיווחו כי בידי החוקרים תיעוד ממצלמות אבטחה שמראה שלושה חשודים מקימים אוהל סמוך לאוהל של הנשים. בסרטון נראים השלושה עוזבים את המקום אחרי הרציחות. מדובר בפרשה שמסעירה את מרוקו, שנחשב ליעד פופולרי שבו מתקפות על תיירים הינם נדירים מאוד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו