טראמפ ופוטין, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ נפגש עם פוטין, לפני 4 חודשים | צילום: רויטרס, חדשות

"נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מזגזג" זו כותרת לא מרעישה במיוחד נוכח האירועים שהתרחשו במהלך השנה האחרונה מאז שנבחר לתפקיד, אבל הפעם הסתירות בדבריו מגיעות תוך יממה. אחרי שטען אתמול כי הוא מאמין לפוטין שלא התערב בבחירות לנשיאות, טראמפ אמר הלילה (ראשון) כי הוא דווקא מסכים עם הערכות גורמי המודיעין בארצו, לפיהן רוסיה אכן פעלה להטיית הבחירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את הדברים אמר הנשיא במסיבת עיתונאים שקיים במהלך הביקור בוויטנאם, יממה לאחר שנפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. מיד אחרי הפגישה סיפר טראמפ כי פוטין נפגע מההאשמות שהתערב בבחירות, והכחיש בפניו שעשה זאת. "הוא לא עשה מה שאומרים שעשה", אמר טראמפ. אלא שהלילה הוא נשמע אחרת: "במה שהוא מאמין..הוא מאמין", ציין בפני העיתונאים.

שני המנהיגים נפגשו בשולי הפורום לשיתוף פעולה כלכלי (APEC) בדנאנג שבוויטנאם. הם לא קיימו פגישה רשמית, אך ניהלו שיחות קצרות במהלכה. לאורך כל היום אתמול ניסה הקרמלין לארגן פגישה רשמית בין השניים, אך הבית הלבן מסר כבר בבוקר כי "לוחות הזמנים מתנגשים" ועל כן לא ניתן לקיים פגישה.

"מתי הטיפשים יבינו שיחסים עם רוסיה זה דבר חיובי"?

במהלך הלילה פתח טראמפ ב"מתקפת ציוצים" בנוגע לביקורת על יחסיו עם רוסיה, שיתוף הפעולה עם סין, ה"פייק ניוז של התקשורת" ואפילו על חברות אפשרית עם מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און.

על הביקורת שנשמעה נגדו בנוגע לקשריו עם רוסיה, ואמירתו האחרונה כי הוא מאמין לנשיא פוטין שאמר שלא התערב בבחירות האחרונות לנשיאות בארה"ב, כתב טראמפ: "מתי כל הטיפשים יבינו שיחסים טובים עם רוסיה זה דבר חיובי ולא שלילי? רוסיה יכולה לסייע בפתור בעיות בצפון קוריאה, סוריה, אוקראינה ושאר בעיות של טרור עולמי.

מפגש הפסגה יצא לדרך (צילום: רויטרס, חדשות)
פוטין וקים ג'ונג און. כיכבו בציוציו של ה | צילום: רויטרס, חדשות

במקביל, טראמפ סיפק פרטים על השיחות הקצרות שקיים עם פוטין בוויטנאם. "דנו במשבר בסוריה. מקווה יחד איתו ועם נשיא סין לפתור את המשבר עם צפון קוריאה. יש התקדמות". הנשיא הודיע שגם מול נשיא סין חלה התקדמות: "שי הכריז שיגביר את הסנקציות על צפון קוריאה".

בציוץ סרקסטי במיוחד, הגיב הנשיא האמריקני להודעת משרד החוץ הצפון קוריאני בה הוגדר "זקן מטורלל" וצייץ: "מדוע קים ג'ונג און מעליב אותי וקורא לי 'זקן'? אני מעולם לא כיניתי אותו 'נמוך ושמן'. אני מנסה נורא להיות חבר שלו - אולי זה יקרה ביום מן הימים".