דונאלד טראמפ נואם בעצרת האום‎ (צילום: רויטרס, חדשות)
"מעולם לא כיניתי אותו נמוך ושמן!", טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ פתח הלילה (ראשון) ב"מתקפת ציוצים" בנוגע לביקורת בנוגע ליחסיו עם ממשל רוסיה, שיתוף הפעולה עם סין, ה"פייק ניוז של התקשורת" ואפילו על חברות אפשרית עם מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און. טראמפ נמצא בימים אלו במסע למדינות מזרח אסיה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בציוץ סרקסטי במיוחד, הגיב הנשיא האמריקני להודעת משרד החוץ הצפון קוריאני בה הוגדר "זקן מטורלל" ורשם: "מדוע קים ג'ונג און מעליב אותי וקורא לי 'זקן'? אני מעולם לא כיניתי אותו 'נמוך ושמן'. אני מנסה נורא להיות חבר שלו - אולי זה יקרה ביום מן הימים". שר החוץ של צפון קוריאה, בהודעה שפורסמה ביום שישי אחרון, הכריז שטראמפ הוא מחרחר מלחמה: "בביקור באסיה הוכיח טראמפ את אופיו האמיתי כמשמיד השלום העולמי".

על הביקורת שנשמעה נגדו בנוגע לקשריו עם רוסיה, ואמירתו האחרונה כי הוא מאמין לנשיא פוטין שאמר שלא התערב בבחירות האחרונות לנשיאות בארה"ב, רשם טראמפ: "מתי כל הטיפשים יבינו שיחסים טובים עם רוסיה זה דבר חיובי ולא שלילי? רוסיה יכולה לסייע בפתור בעיות בצפון קוריאה, סוריה, אוקראינה ושאר בעיות של טרור עולמי.

במקביל, הודיע טראמפ כי נפגש עם נשיא רוסיה פוטין במסגרת כנס כלכלי בוייטנאם. "דנו במשבר בסוריה. מקווה יחד איתו ועם נשיא סין לפתור את המשבר עם צפון קוריאה. יש התקדמות". נשיא ארה"ב הודיע שגם מול נשיא סין חלה התקדמות: "שי הכריז שיגביר את הסנקציות על צפון קוריאה".