צוותי תגבור ישראלים המריאו הערב (שישי) מישראל לנפאל כדי להצטרף לחיפושים אחר עמית רייכמן, התרמילאי הישראלי שנעדר מזה חמישה ימים, לאחר שיצא לטרק ברכס הרי האנאפורנה. לצוותים יש מידע מסוים על דרכו של רייכמן ברגעים שקדמו להיעלמותו - והם מקווים כי רייכמן עדיין נמצא בשטח בריא ושלם. גם בת זוגו של רייכמן שחזרה את ההתכתבות האחרונה איתו בתחילת השבועץ

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

רייכמן, בן 42 מנס ציונה, פילוסוף ומהנדס, יצא לטרק לבדו וללא מכשיר לווייני. "ב-15.10 קיבלתי ממנו ווטסאפ אחרון", סיפרה בת זוגו של רייכמן, יהודית. "אנשים ראו אותו ב-16.10. הוא שלח לי שיהיה מגניב ללכת לפסטיבל אינדינגב כשהוא יחזור".

"זה בן אדם מנוסה מאוד בטרקים ובטיולים, אחראי, רציני, בטרק שהוא לא פשוט", אמר מומחה החילוץ חיליק מגנוס. "הוא עלה למעלה לראות תצפית, דיבר עם תיירים, יש לנו מידע בדוק באיזה קטע הוא אמור להיות נעדר".

"היה לחוץ בזמן". רייכמן
"היה לחוץ בזמן". רייכמן | צילום:

למרות שחלפו חמישה ימים מאז שאבדו עקבותיו של רייכמן, בצוות החיפוש מביעים עדיין אופטימיות. "תנאי השטח שם מאפשרים הישרדות", מסביר מגנוס. "אם הוא תפס, למשל, נתיב אחר של נחל אחר שיורד, אז יכול לקחת שבעה שמונה ימים עד שהוא ייצא מהצד השני. בתנאי שאתה לא נפצע ולא נקלע למצוקה, מים יש בשפע, תנאי מזג האוויר מאפשרים הישרדות. אנחנו יוצאים לחפש אותו ואנחנו מקווים למצוא אותו".

הותיר תיק עם חפצים, ויצא לטרק

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר היום סוכן הנסיעות בנפאל כי הזהיר את רייכמן וניסה לשכנע אותו שלא יטייל לבדו. "לפני שיצא לטרק, עמית טייל עם אשתו", סיפר מילאן מסוכנות הנסיעות המוכרת "סוויסה" בקטמנדו. "רעייתו הייתה צריכה לשוב לישראל ולעמית לא נותר הרבה זמן בנפאל. גם הוא היה צריך לחזור לעבודה. אמרתי לו שאורכו של הטרק בין 5 ל-6 לילות אך הוא רצה לטייל מהר יותר ולסיים את הטרק בתוך 3 לילות".

השביל שיוצא מהגסט האוס ממנו יצא רייכמן (צילום: דניאל מנדלסון)
השביל שיוצא מהגסט האוס ממנו יצא רייכמן | צילום: דניאל מנדלסון

"שמענו על ישראלי שיצא ולא חזר"

"הוא אמר לי 'אני בחור אחראי, יש לי 3 ילדים, תסמוך עליי'", שחזר סוכן הנסיעות. "ניסיתי להסביר לו שלא כדאי לטייל כך, אבל הוא התעקש. לא מדובר בטרק מסוכן, אך הוא לא מאוד מתויר ועדיף לעבור אותו עם פורטר או מדריך".

בעל הגסטהאוס בטרק "מרדי הימאל" ברכס הרי האנאפורנה שראה את רייכמן בפעם האחרונה בטרם יצא למסלול, סיפר למטיילים ולסוכני הנסיעות כי עמית השאיר תיק עם חפצים במלון בטרם עזב. "הוא התכוון ככל הנראה לחזור, אך הוא לא חזר", אמר סוכן הנסיעות הנפאלי.

דניאל מנדלסון, שטיילה עם אביה בטרק מספר ימים לאחר מכן, שמעה על היעדרותו של רייכמן מתיירים בריטים שפגשה. לאחר שביררה את זהותו של הנעדר והבינה כי מדובר בתרמילאי ישראלי, דיווחה על היעלמותו לשגרירות ישראל. "הגענו ביום שני לאזור ה'לואו קמפ', אחת מהתחנות שעוברים בדרך, ושם שמענו בערפול על ישראלי שיצא מהמחנה הגבוה ולא חזר", סיפרה לחדשות 2 Online.

שמרו על קשר כדי שיוכלו לחלץ אתכם
חיפושים באנאפורנה | צילום:

"יום לאחר מכן גם אנחנו הגענו ל'היי קמפ', דיברנו עם אנשים והבנתי מהבעל הגסטהאוס שהוא לא דיבר עם אף אחד מהשגרירות הישראלית או בית חב"ד או הסוכנות. התקשרתי לשגרירות כדי להודיע להם. בעל הגסטהאוס הודיע לנו שיומיים לפני שהגענו (ראשון) עמית יצא בעצמו והמשיך את הטרק בלי מדריך ובלי הרבה ציוד חם ויצא לבד לכיוון ה'בייס קמפ' שזה תחתית ההר והבנו שהוא השאיר כמה דברים בגסט האוס השני ולא חזר לקחת אותם".

"עצרתי בתחנה האמצעית והבנתי שגם שם הוא עצר ושתה קפה", אמרה מנדלסון. "מטיילים סיפרו שראו אותו בדרך הלוך אבל לא ראו אותו חוזר. לאחר מכן המסלול מתפצל לכמה שבילים אז אני לא יודעת לאן הוא הלך. ממה שהבנתי גם בשני המחנות לא ראו אותו".