בין העבירות: כתובות גרפיטי גזעניות (צילום: טוויטר)
"החיים שלכם לא משנים - וגם לא הקולות" | צילום: טוויטר

תחת הכותרת "היום הראשון באמריקה של טראמפ", ליקטה רשת טוויטר מבחר ציוצים של אפרו-אמריקנים, מוסלמים-אמריקנים, היספנים, חברי הקהילה הגאה ועוד המדווחים על התנכלויות ביום שאחרי הבחירות. במקרים רבים, ההתנכלויות מלוות בהתייחסויות מפורשות לבחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות או לסיסמת הבחירות שלו: "להפוך את אמריקה לנהדרת שוב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בעשרות ציוצים מספרים אפרו-אמריקנים על שימוש במילת הגנאי "ניגר" כלפיהם, כמו גם על התייחסויות לעבדות או קריאות "לשוב לאפריקה". לדברי מנהל בבית ספר בפנסילבניה, למשל, ילדים לבנים החלו לצעוק לעבר שחורים את הסיסמה "קוטפי כותנה, ניגרים, הייל היטלר"; באוניברסיטה בצפון קרוליינה משטרת הקמפוס חוקרת מקרה בו מספר סטודנטים רצו במסדרונות כשהם צועקים "ניגרים"; ובאוטובוס בקווינס שבניו יורק סיפרה צעירה שצעירה לבנה תהתה בקול מדוע השחורים אינם עוברים לשבת באחורי האוטובוס: "כאילו, טראמפ נבחר".

לבשה חיג'אב - והותקפה בסכין (צילום: טוויטר)
לבשה חיג'אב - והותקפה בסכין | צילום: טוויטר

גם היספנים מדווחים על התנכלויות חריגות. צעירה אחת סיפרה שגבר לבן מבוגר ניגש אליה, אמר שהוא אינו יכול לחכות לרגע בו טראמפ "יגיד לנו לאנוס אתכם ולהשליך אתכם מעבר לחומה" והשליך כוס מים בפרצופה לפני שהלך מהמקום. גבר אחר סיפר כי לעבר שותפתו לעבודה ההיספנית צעק גבר מרכב חולף: "תחזרי למקום ממנו באת".

מפחדים ללבוש כיסוי ראש (צילום: טוויטר)
מפחדים ללבוש כיסוי ראש | צילום: טוויטר

מוסלמים-אמריקנים החלו לדווח כבר אתמול על תחושות פחד מוגברות, והמגמה נמשכת: צעיר צייץ כי שלוש מחברותיו הגיעו ללימודים ללא חיג'אב בפעם הראשונה, ואישה נוספת צייצה שאמה התקשרה וביקשה כי גם היא תוותר על עטיית כיסוי הראש המסורתי. נשים אחרות דיווחו כי נשדדו ואף חוו אלימות פיזית קשה.

האלימות אינה מוגבלת לנשים מוסלמיות בלבד: צעירה צייצה כי קבוצת גברים צעירים עלתה לקרון הרכבת עליה נסעה, וכשאישה עברה לידם צעקו "grab her by the pussy" - וניסו לתקוף אותה מינית. מדובר במשפט אותו נשמע טראמפ אומר בקלטת שנחשפה, לצד אמירות שערורייתיות נוספות לגבי נשים.

"משפחות גאות - תישרפו בגיהנום" (צילום: טוויטר)
"משפחות גאות - תישרפו בגיהנום" | צילום: טוויטר

גם הקהילה הגאה לא חפה מהתנכלויות: זוג גאה בצפון קרוליינה גילה על מכוניתו פתק מאיים, בו נכתב: "לא יכול לחכות לרגע בו הנישואים שלכם יבוטלו על ידי נשיא אמיתי. משפחות גאות = תישרפו בגיהנום. טראמפ 2016".