זינוק בפשעי השנאה נגד מוסלמים (צילום: רויטרס)
צילום אילוסטרציה | צילום: רויטרס

מוסלמיות אמריקניות רבות החלו ביממה האחרונה לצייץ כי מאז היוודע תוצאות הבחירות, הן מלאות חשש ופחד מפני הצפוי להן כשיסתובבו בפומבי עטויות חיג'אב תחת הנשיא טראמפ - כך מדווח אתר Buzzfeed. "אחותי בת השמונה אמרה לי הרגע שהיא מפחדת להיות מוסלמית", צייצה אחת מהן בטוויטר, "זה שבר את ליבי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אמא שלי התקשרה הרגע לומר לי להוריד את החיג'אב - והיא הכי אדוקה במשפחה", סיפרה אישה נוספת. אישה שלישית סיפרה כי "בעלי צעק עליי הרגע כי לבשתי חיג'אב, פתאום הוא נלחץ ומתחנן שלא אלבש אותו מפחד שאפגע". אישה נוספת סיפרה כי בדרכה לקלפי נתקלה בעלבונות רבים מהרגיל ברחוב.

פחד מהיום שאחרי הבחירות
פחד מהיום שאחרי הבחירות | צילום:

אליהן הצטרפו גם גברים מוסלמים, שהביעו פחד מהצפוי למשפחותיהם. "אני מפחד על סבא שלי והמבטא שלו; על אשתי והחיג'אב שלה; על המשפחה שלי, שנהנתה לדבר בשפתה בפומבי", כתב אחד, ואחר הוסיף: "מהיום אפחד ללכת ברחוב עם אשתי, הלובשת חיג'אב, במדינה שבה 47% הצביעו לטראמפ".

"חוששת שזה היום האחרון שבטוח ללבוש חיג'א
"חוששת שזה היום האחרון שבטוח ללבוש חיג'א | צילום:

אך חרף הפחד, הבטיחו רבות מהנשים כי לא יפסיקו להתלבש כרצונן ולפי אמונתן. "אני לא פוחדת מטראמפ, ואני לא לעולם לא אפסיק ללבוש את החיג'אב", התחייבה אחת. אחרת סיכמה: "אולי אחשוש לביטחוני, אבל לא ארשה לעצמי לפחד ממנו".

גל ציוצים מפוחדים
גל ציוצים מפוחדים | צילום: