הרוגים ופצועים במהלך חילופי אש כבדים שהתנהלו מאז שעות הבוקר (רביעי) ובמשך שעות ארוכות בפרבר סאן דני בצפון פריז. המשטרה המקומית פשטה על בית בו מתבצרים המוח מאחורי מתקפת הטרור בסוף השבוע והמחבל השמיני שנמלט. לפחות שני חשודים בטרור נהרגו בפשיטה, ושבעה נוספים שהתבצרו נעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ככל הנראה מחבלת מתאבדת פוצצה עצמה על כוחות הביטחון. על פי הדיווחים, לפחות חמישה אנשי כוחות הביטחון שהשתתפו במצור נפגעו. סמוך לשעה 12:30 (שעון ישראל) הודיע דובר הממשלה הצרפתית כי תם המצור על הדירה, אך בשלב זה עדיין לא ידועה זהות העצורים והאם אחד מהם הוא אכן עבד אל חמיד אבו-עוד - מתכנן מתקפת הטרור בפריז. במקביל ממשיכים כוחות הביטחון לפעול באזור כנסייה בשכונה.

הפשיטה בסן-דני (צילום: רויטרס)
כוחות צבא הוקפצו לזירה | צילום: רויטרס

האירוע בבירת צרפת החל סמוך לשעה 6:20 (שעון ישראל), לאחר שכוחות משטרה גדולים פשטו על הפרבר הצפוני בעיר ופתחו בירי על אחד הבתים בשכונת מגורים. על פי דיווחים שונים יעדי המבצע הם עבד אל חמיד אבו-עוד, שנחשב למי שתכנן את מתקפת הטרור הרצחנית בה נהרגו 129 בני אדם, והמחבל השמיני, סלאח עבד א-סלאם, אחריו התנהל מצוד. פיצוצים עזים נשמעו במקום, ככל הנראה לאחר פריצת המשטרה למבנה.

פריז בליל הפיגוע (ארכיון) (צילום: רויטרס)
פשיטה על יעדי טרור הבוקר בפריז | צילום: רויטרס

על פי דיווחים בסוכנויות הידיעות הצפרתית, אבו-עוד ומספר חשודים נוספים התבצרו בדירה וניהלו קרב יריות עם יחידת משטרה מיוחדת. לא ברור מה מצבם של המחבלים המבוקשים לאחר הפשיטה.

ה"מוח" שחוסל והמחבל שעדיין נמלט
יעדי המבצע: המוח והמחבל | צילום:
כוחות המשטרה בפריז, הבוקר (צילום: רויטרס)
כוחות המשטרה בפריז, הבוקר | צילום: רויטרס

בעקבות חילופי הירי הכבדים, תושבי הפרבר סאן דני הורו להישאר בבתיהם. סגן ראש העיר, סטפאן פיו, דרש מהתושבים להסתגר בבתים ואמר לטלוויזיה הצרפתית כי במהלך המבצע נורתה אש כבדה ובוצע מספר רב של מעצרים.

כוחות משטרה בפריז, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
שוטרים בסאן דני | צילום: רויטרס, חדשות

עוד דווח על אדם שהוצא מהדירה תחת אבטחה משטרתית כבדה, אך לא ידוע האם מדובר באבו-עוד. בנוסף נודע כי ככל הנראה החשודים תכננו לבצע פיגוע נוסף - הפעם ברובע העסקים של פריז.

ארכיון (צילום: רויטרס)
כוחות הביטחון בפרבר הצפוני | צילום: רויטרס

יעד המבצע המשטרתי נמצא במרחק של כשני קילומטרים בלבד מאצטדיון הסטה דה-פרנס, אחד מיעדי הפיגועים. כוחות המשטרה המקומית הודיעו כי כל דרכי הגישה לפרבר נחסמו וזאת, על מנת לבודד את הזירה.

דיווח: מטרת המחבלים הייתה היורו (צילום: רויטרס)
שוטרים ברחובות | צילום: רויטרס