באה חושך לגרש: נשיאת ארגנטינה כריסטינה קירשנר החליטה לאמץ צעיר יהודי כבן 21, בכדי למנוע ממנו להפוך ל"איש זאב" כפי שמזהירה אגדה אורבנית. מלבד ההגנה מפני תהליך השינוי, קיבל הצעיר היהודי גם מלגת לימודים, מדליית זהב והגנה נשיאותית. בשבוע שעבר אירחה קירשנר את ה"מאומץ" ובני משפחתו לטקס הדלקת נרות חנוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי אגדה ארגנטינית ישנה, הבן השביעי שנולד לאחר שישה בנים, ללא בנות, עלול להפוך לאחד מאותם היצורים המיתיים. הפחד במדינה היה כה נפוץ עד שלעתים קרובות משפחות היו מוותרות על הבן השביעי שנולד ומוסרות אותו לאימוץ או אפילו הורגת אותו.

כדי לנטרל את הסכנה במימוש האגדה, נחקק בשנת 1920 חוק, במסגרתו יקבל הילד הגנה נשיאותית, מדליית זהב ומלגת לימודים עד יום הולדת ה -21 שלהם. החוק אגב, כוון רק למשפחות קתוליות. בשנת 1993 הגישו זוג יהודים, שלמה ונחמה טוויל, הורים לשבעה ילדים בקשה לנשיא ארגנטינה דאז, קרלוס מנם, אך זה סירב. כך מתאר אתר החדשות "האפינגטון פוסט".

התפנית החלה בשנת 2009 אז הוחלט להרחיב את החוק גם לשאר הדתות. לאחר קבלת החוק המעודכן ניסו הזוג טוויל בשנית והפעם הנשיאה המכהנת כריסטינה קירשנר הסכימה.

כריסטינה פרננדס דה קירשנר
קירשנר והמשפחה באירוע הדלקת נרות | צילום:

בשבוע שעבר במהלך חג החנוכה הגיעה משפחת טוויל אל הנשיאה בכדי להדליק נרות. קירשנר העלתה תמונות מהאירוע לעמוד הטוויטר שלה וצייצה: "זה היה קסום, יאיר טוויל הפך לבן הסנדקות היהודי הנשיאותי הראשון בהיסטוריה הלאומית. הוא ממש מתוק" הוסיפה.

נשיאת ארגנטינה סיפרה כי משפחת טוויל העניקה לה חנוכייה במתנה "הם ביקשו ממני להדליק את הנרות, ולומר את התפילה. רגע מאוד מיוחד. בהמשך, הם אמרו לי לנשוף על הנרות ולהביע משאלה", הוסיפה קרישנר במה שנשמע כאקורד סיום מתאים לסיפור הזה.