לא יגיע לאירלנד. טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
לא יגיע לאירלנד. טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

ביקורו הצפוי באירלנד של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בוטל הערב (שלישי) באופן בלתי צפוי. לפי ההסברים הרשמיים מהבית הלבן, כך לפי הממשלה באירלנד, מדובר ב"שיקולים של לוח זמנים", אבל באירלנד נטען שקיימות סיבות נוספות למהלך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

טראמפ אמור לבקר בצרפת בנובמבר לציטן 100 שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה ולאחר מכן היה אמור לנסוע לדאבלין וגם לבקר במגרש גולף בבעלותו. התקשורת המקומית באירלנד דיווחה שיש חשש מהפגנות גדולות נגד הביקור, ותמונות לא מחמיאות לטראמפ בעיתוי מורכב עבורו - בדומה למחאות נגד ביקורו בבריטניה, שכללו הפרחת בלון ענקי בדמותו של טראמפ.

ממשלת אירלנד אישרה את הדיווחים על ביטול ביקורו של טראמפ, שהיה אמור להיות ביקורו הראשון במדינה כנשיא ארה"ב. "הצד האמריקני הסביר שסיבת הביטול היא בעיות לו"ז", אמר דובר הממשלה.

כך נראו המחאות נגד טראמפ בבריטניה (צילום: AP, חדשות)
כך נראו המחאות נגד טראמפ בבריטניה | צילום: AP, חדשות

מספר קבוצות באירלנד הודיעו שימחו נגד ביקורו של טראמפ. מפלגת הירוקים האירית, חברה באופוזיציה, הביעה התנגדות לביקור וכינתה את הביטול "תזזיתי". מנהיג המפלגה, אימון ראיין, אמר: "התנהגות טראמפ ועמדותיו בכל סוגייה, מהאקלים ועד זכויות האישה, מיחסים דיפלומטיים ועד הגינות פוליטית, מייצגות את ההיפך מהערכים האיריים".

דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס הבהירה הערב שהבית הלבן עוד לא החליט סופית בנוגע לנסיעה המתוכננת לאירלנד. "הנשיא ייסע לפריז בנובמבר כפי שתוכנן, אנחנו עדיין בודקים אם אירלנד תהיה עצירה בנסיעה הזו, ונעדכן אתכם כשנדע".