צותתו גם לשיחות בין מנפורט לטראמפ. ארכיון (צילום: רויטרס)
צותתו גם לשיחות בין מנפורט לטראמפ. ארכיו | צילום: רויטרס

חקירת המעורבות הרוסית הבחירות לנשיאות ארצות הברית ממשיכה להסתעף: רשת CNN האמריקנית דיווחה הלילה (שלישי) כי חוקרי ה-FBI צותתו למנהל קמפיין הבחירות של דונלד טראמפ פול מנפורט במשך שנים - וחלק מהשיחות היו עם טראמפ לאחר שנבחר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מקור המעורה בפרטי החקירה אמר ל-CNN כי ההאזנה למנפורט החלה כבר בשנת 2014, אז עלה שמו בסוכנויות הביון האמריקניות לאחר שזה החל לייעץ בחברה בבעלותה של אחת המפלגות באוקראינה שהייתה במרכזה של חקירה שכבר מתנהלת.

מקור נוסף הוסיף כי ההאזנה למנפורט הופסקה מספר פעמים, וזאת בשל חוסר בראיות שהצדיקו את המשך המעקב אחרי האמריקני הבכיר. בנוסף, צותתו למנפורט גם במהלך שיחות שקיים עם טראמפ לאחר ניצחונו. עם זאת, עדיין לא ידוע האם נאספו חומרים גם על הנשיא האמריקני.

כרגע לא ידועים כל הפרטים כיצד הוצא הצו המשפטי המאפשר לסוכנויות הביון לצותת למנפורט, שחשוד בכך שפעל למען הקרמלין וקידם אינטרסים רוסיים בפוליטיקה, בעולם העסקי ובתקשורת.

יעד נגד טראמפ? (צילום: רויטרס, חדשות)
עומד במרכז החקירה האמריקנית. מנפורט | צילום: רויטרס, חדשות

עוד דווח הלילה כי ה-FBI לא הסתפק רק בציתות לשיחות שקיים מנפורט אלא גם פשטו על מבנה אחסון שבבעלותו. לא נמסרו פרטים נוספים על מיקומו ועל מה נתפס במקום. מהבית הלבן סירבו להתייחס לידיעה ודוברו של מנפורט בחר שלא להתייחס.

זה זמן רב שמנפורט נמצא במוקד חקירת המעורבות הרוסית במהלך המרוץ לבית הלבן בשנה שעברה. לפני חצי שנה חשפה סוכנות הידיעות האמריקנית AP כי מנפורט הוביל אסטרטגיה פוליטית שביקשה לחתור תחת כל גילוי של התנגדות למשטר הרוסי. החשיפה עומדת בסתירה לטענות של ממשל טראמפ ושל מנפורט עצמו, שהצהיר בעבר כי מעולם לא פעל לקידום אינטרסים רוסיים.

על פי הדיווח, מנפורט יזם תכנית אסטרטגית סודית כבר ביוני 2005 בה הוא תכנן להשפיע על פוליטיקאים, אנשי עסקים ועל גופי תקשורת בארצות הברית, באירופה ובמדינות ברית המועצות לשעבר - לטובת ממשל פוטין. עוד צוין כי מנפורט פעל לטובת הנשיא הרוסי גם כשהיחסים בין ארה"ב ורוסיה היו במשבר, בימי כהונתו של הנשיא הרפובליקני ג'ורג' בוש הבן.