התינוק הושב להוריו בזכות הפוסט (צילום: באדיבות פייסבוק)
התינוק הושב להוריו בזכות הפוסט | צילום: באדיבות פייסבוק

במהלך פיגוע הדריסה אמש (חמישי) בניס שבו נרצחו 84 בני אדם, איבדו בני זוג צעירים את בנם התינוק, בן שמונה חודשים. בתוך כל המהומה, לא הצליחו ההורים לאתר את התינוק וכבר חשבו על הגרוע מכל, אך הודות לפוסט בפייסבוק, נמצא התינוק כשהוא בריא ושלם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר הפיגוע פרסמה האם בעמוד הפייסבוק שלה בקשת עזרה במציאת בנה שנעלם בתוך הכאוס של פיגוע הטרור. בעקבות הפוסט, הושב התינוק להוריו על ידי אדם זר, שמצא את התינוק כשהוא לבדו וחילץ אותו מהזירה. "תודה לפייסבוק ולכל מי שסייע בשיתוף ההודעה שלנו", כתבה האם לאחר שהושב לה בנה.

אין תמונה
הפוסט בפייסבוק שפרסמה האם

אתמול במהלך חגיגות יום הבסטיליה, יום העצמאות הצרפתי, בעיר ניס שבריביירה הצרפתית, התנגש מחבל שנהג במשאית במהירות גבוהה במאות החוגגים שבאו לצפות במופע הזיקוקים. בתום קרב יריות עם כוחות הביטחון חוסל המחבל. נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, כינס לפנות בוקר תדרוך חירום לאומה הצרפתית. "לא ניתן להתכחש לכך שמדובר במתקפת טרור", אמר הנשיא והודיע כי מצב החירום במדינה יימשך שלושה חודשים נוספים.מצב החירום במדינה הוכרז לאחר פיגועי פריז בחודש נובמבר אשתקד והיה מתוכנן להסתיים החודש. "אנחנו צריכים להגביר את הערנות ואת המוכנות שלנו", אמר הולנד והוסיף כי "לעולם נהיה חזקים יותר מהפנאטים שתקפו אותנו היום". על פי הדיווחים, בין ההרוגים גם ילדים ותיירים רבים.

84 הרוגים בהם 10 ילדים (צילום: רויטרס)
בין ההרוגים גם ילדים ותיירים | צילום: רויטרסעל פי עדי ראייה שהיו בזירה, המשאית הגיעה לאזור החגיגות בעיר ניס ופגעה בהמון במהירות של 70 קמ"ש לאורך 500 מטרים. כוחות משטרה שהיו במקום פתחו באש והרגו את המחבל. על המשאית נמצאו כלי נשק ורימוני יד מוכנים לשימוש. לפי שעה אף ארגון לא לקח אחריות על הפיגוע.

על פי הדיווחים בצרפת, המחבל הוא צרפתי-תוניסאי בן 31 שמתגורר בניס והיה מוכר למשטרה בשל עבירות פליליות, אך לא לשירותי המודיעין. גורם המעורב בחקירת הפיגוע אמר כי לאחר שדרס עשרות בני אדם, ירה המחבל שנהג במשאית בנשק, ככל הנראה אקדח, בטרם נורה למוות על ידי כוחות הביטחון.