סוף למצוד אחר היורים - ואבל כבד בארה"ב: שעות לאחר הירי הקטלני בדאלאס, בו נרצחו חמישה שוטרים ונפצעו שישה נוספים, החשוד הרביעי שהתבצר שם קץ לחייו. זמן קצר קודם לכן טען כי הטמין "פצצות בכל העיר" ומספר חפצים חשודים בזירה נסרקו, אך לאחר שני סבבי חיפושים ברחבי העיר הצהירה המשטרה המקומית כי לא אותרו חומר נפץ. קודם לכן נעצרו שלושה חשודים חמושים. הנשיא האמריקני ברק אובמה עודכן בפרטי הירי והכוננות בעיר נותרה גבוהה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מבכירי המשטרה בדאלאס אמר כי "אין לנו אישור ודאי כי כל החשודים בידינו", וקרא לציבור לגלות עירנות. ראש העיר מייק רולינגס אמר בצער כי "מדובר בסיוט הגרוע ביותר שלנו, לבנו שבור". עד ראייה סיפר כי היורים התבצרו ו"טבחו בכל שוטר שראו, זה היה מחריד": מהחקירה הראשונית עולה כי השוטרים נורו על ידי שני צלפים לפחות, ונבדק החשד כי מדובר במתקפה מאורגנת כנקמה על הריגת שני אזרחים אמריקנים שחורים מידי שוטרים בימים האחרונים.

"הוא התקדם ועמד ליד העמוד, הכניס מחסנית ופשוט התחיל לירות", סיפר איסמעיל דג'סוס, עד ראייה שגם צילם את אירוע הירי. "זה היה נראה מתוכנן, הוא ידע בדיוק איפה הוא עמד והיה לו מספיק תחמושת". קלריסה מיילס אכלה במסעדה סמוכה בזמן הירי וסיפרה כיצד ההפגנה השלווה הפכה בין רגע למהומה גדולה. "כולם צעקו, אנשים רצו לכל מקום", שיחזרה מיילס. "ראיתי לפחות 30 יריות נורות".

דאלאס, טקסס (צילום: CNN)
"כולם צעקו ורצו לכל מקום" | צילום: CNN

אלפי בני אדם מחו בעיר על האלימות המשטרתית כלפי שחורים - ובסוף ההפגנה פרצו היריות. האירוע שהצית את גל ההפגנות האלים התרחש אתמול כאשר שוטר תנועה במיניאפוליס בארה"ב ירה למוות בגבר שחור, כשעצר במחסום תנועה. חברתו של האיש צילמה את האירוע, העבירה אותו בשידור חי בחשבון הפייסבוק שלה, וטענה כי השוטרים ירו בו בעודו שולח את ידו לכיסו כדי להוציא את רישיון הנהיגה שלו.

בתיעוד הקשה נראית האישה, דיימונד ריינולדס, שניות לאחר הירי, אומרת "המשטרה רצחה את חבר שלי", בעוד השוטר ממשיך לכוון את נשקו לעבר האיש, פילנדו קסטיל בן ה-32, שחזהו מכוסה בדם. "הוא הסביר לשוטר שהוא מתכוון להוציא את רישיון הנהיגה שלו, והשוטר ירה בו", נשמעת ריינולדס אומרת.

"אל תגיד לי שעשית לו את זה, זה לא מגיע לו"

השוטר, שממשיך לכוון את נשקו, נשמע צועק לעבר ריינולדס: "אמרתי לו לא לשלוח את ידו", והיא עונה לו: "אמרת לו להוציא את הרישיון שלו, אדוני". בשלב זה היא מבינה שמצבו של קסטיל גרוע משחשבה, והיא נשמעת אומרת: "בבקשה אל תגיד לי שהוא מת ככה, ירית בו ארבעה כדורים, אל תגיד לי שעשית לו את זה. זה לא מגיע לו, הוא איש טוב".

לאחר הדברים האלה צועק השוטר אל ריינולדס לצאת מהמכונית, כשידיה גלויות. "תמשיכי ללכת אחורה לכיווני", נשמעים השוטרים צועקים בגסות לעברה. "רדי על הברכיים". לאחר סיום התקרית פונה קסטיל לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

האירוע המזעזע הזה התרחש שעות ספורות לאחר שנחשף תיעוד נוסף של אירוע מיום שלישי, בו ירו שני שוטרים לבנים שש פעמים בגבר שחור בעודו שרוע על הקרקע. האיש, אלטון סטרלינד, מת כתוצאה מהירי.