פיגוע ניס משאית (צילום: חדשות 2)
עשרות הרוגים ופצועים | צילום: חדשות 2

מתקפת טרור בצרפת: משאית דרסה הערב (חמישי) קהל שהגיע לחגוג את "יום הבסטיליה", יום העצמאות הצרפתי, בעיר ניס שבדרום המדינה. 80 בני אדם נהרגו וכ-120 נפצעו, בהם 15 במצב קריטי. המשאית דרסה המוני חוגגים והמחבל חוסל בקרב יריות עם המשטרה. כלי נשק ורימוני יד מוכנים להפעלה נמצאו במשאית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות הביטחון בניס (צילום: רויטרס)
כוחות הביטחון בניס | צילום: רויטרס

המונים התקבצו לחזות במופע הזיקוקים החגיגי בניס כאשר המשאית דהרה במהירות גבוהה לעבר קהל החוגגים. על פי דיווחים של עדי ראייה המשאית הגדולה נסעה במהירות של 70 קמ"ש במשך כחצי קילומטר ונכנסה בהמון החוגגים. דיווחים נוספים מתארים כי בהמשך החל הנהג לירות לכל עבר, אך המשטרה מסתייגת ומוסרת כי קיימת סבירות שהמחבל לא ירה.

המחבל חוסל לאחר שנפגע מירי כוחות הביטחון. המשטרה דיווחה על כך שמצאה אקדחים ורימוני יד בתוך המשאית, מממצאים אלו עולה הרושם שמדובר במתקפה מאורגנת ומתוכננת היטב.

המשטרה המקומית הקימה מחסומים וביקשה מהאזרחים להשאר בבתיהם מחשש למפגעים נוספים. נשיא צרפת הולנד ששהה בדרום המדינה חזר לפריז לפגישת חירום עם שר הפנים הצרפתי. הפיגוע התרחש על רקע הכוונות לביטול כוננות "מצב החירום" במדינה, אך מקורות צרפתיים מוסרים כי עקב האירוע תשאר הכוננות עד להודעה חדשה.

פיגוע צרפת ניס (צילום: רויטרס)
אזרחים מפונים מהזירה, ניס | צילום: רויטרס

הנשיא אובמה גינה את "מתקפת הטרור האכזרית", וציין שארה"ב ניצבת לצד צרפת. גם המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ הגיב למתקפת הטרור הרצחנית בעמוד הטוויטר שלו: "עוד אירוע נורא, הפעם בניס, הרבה הרוגים ופצועים, מתי נלמד? זה רק הולך ומחמיר".