חוששים לגורלו, אמיר אוחנה
"בשבילכם הוא עוד שם, בשבילי הוא האור". א | צילום:

בני משפחתו של אמיר אוחנה, הישראלי שנעדר באומן מאז שלשום (שלישי), ממשיכים ללקט כל בדל מידע על גורלו ומזהירים כי כל דקה שחולפת מעמידה את חייו בסכנה. "אף אחד מהמדינה שלי לא יוצר איתי קשר, לא שולח משלחת חיפוש, לא עוזר לי למצוא אותו", טוענת אשתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעה 11:00 הבוקר (חמישי) אמור היה אמיר אוחנה לעלות על טיסה חזרה לישראל, אלא שחפציו עדיין נמצאים בדירה שבה שהה בימים האחרונים בעיר אומן שבאוקראינה. במקביל לחיפושים שנערכים אחריו באזור שבו נראה לאחרונה, קוראים בני משפחתו לרשויות המדינה לפעול במהירות כדי לאתרו בהקדם.

"בחיים לא חשבתי שאני אבקש עזרה, בחיים לא חשבתי שיקרה לנו משהו רע", סיפרה אשתו מיטל בהודעה שכתבה. "היום הייתי צריכה לקבל את פניו בשדה התעופה, אבל אין לי מה לקבל. אין אף אחד שמחפש אחרי אמיר שלי, רק המשטרה המקומית ואנשי זק"א. אף אחד מהמדינה שלי, המדינה שבה נולדתי, לא יוצר איתי קשר, לא שולח משלחת חיפוש, לא עוזר לי למצוא אותו. שישלחו מסוקים, שיעשו משהו. בעלי שם אולי פצוע קשה והידיים שלי כבולות".

למרות שחלפו יותר מ-48 שעות מאז דווח על היעדרו, מתעקשת רעייתו של אמיר לשמור על אופטימיות זהירה. "בשבילכם הוא עוד שם, בשבילי הוא האור", כתבה. "הוא אבא של אביגיל, אודל ותהל. כל היום הן שואלות 'איפה אבא?' ורוצות לדבר איתו בטלפון. מה אני אמורה להגיד להן? מחרתיים יש לו יום הולדת והבנות הכינו לו ציורים. אני רוצה שנחגוג לו פה ביחד כשהוא בריא ושלם. אני מרגישה אותו, הוא חי, אני יודעת שכל דקה שעוברת מבשרת רעות, אני מבקשת מהמדינה שלי, אל תתנערו מאחריות".

תפילה לשלומו של אוחנה באומן (צילום: חדשות 24)
תפילה לשלומו של אוחנה באומן | צילום: חדשות 24

"מאמינים שהוא עדיין חי"

בני משפחה נוספים מספרים כי הם ניזונים בעיקר מדיווחים המגיעים מאומן, שם מתרוצצות שמועות על גבר יהודי שהותקף בידי שודדים. עם זאת, הם עדיין בוחרים להאמין כי אמיר חי כל עוד לא הוכח אחרת. "אנחנו מאמינים שהוא חי, למרות שאין מצב שהוא לא היה מדבר עם אשתו עד עכשיו", סיפר גיסו של אוחנה בשיחה עם חדשות 2 Online. "אנחנו מאמינים שהוא לא בשליטה ואולי מוחזק בידי מישהו". בני המשפחה מתכננים לצאת בקרוב במשלחת עצמאית משלהם לאומן כדי לסייע לכוחות המקומיים בחיפושים אחר אמיר.

כרזות עם דיוקנו של אוחנה באומן (צילום: חדשות 24)
כרזות עם דיוקנו של אוחנה באומן | צילום: חדשות 24

ממשרד החוץ נמסר כי בעקבות הדיווח על אזרח ישראלי שהוגדר כמנותק קשר באומן עלה חשש שהוא נמצא בסיכון. צוות דיפלומטים ישראלי שתוגבר במיוחד בעקבות אירועי ראש השנה באומן, חבר מיד יחד עם הרשויות המקומיות ועם המשטרה המקומית ובתיאום 15 שוטרים ישראלים השוהים במקום כדי להתחיל בחיפושים. במקביל הופעלה גם יחידת צוללנים שסרקה את האגם המקומי, וצוותי כלבנים שסרקו את היערות הסמוכים.