חוששים לגורלו, אמיר אוחנה
נעדר באומן. אמיר אוחנה | צילום:

משטרת אוקראינה עורכת חיפושים מאז אתמול (שלישי) אחר צעיר ישראלי שאבדו עקבותיו באומן. אשתו של הצעיר, אמיר אוחנה, בן 28 ואב לשלושה, סיפרה כי שוחחה עמו לאחרונה לפני החג אז סיפר כי הוא יוצא להתבודדות ביער וכי יחזור לאחר החג, אך מאז נותק עמו הקשר. "אנחנו במבוי סתום", סיפרה אשתו לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות הביטחון באוקראינה, בתיאום עם משטרת ישראל, החלו בחיפושים אתמול בשעות הבוקר, אז היה אמור לשוב אמיר אל חדרו, שם הותיר את הטלפון הסלולרי שלו ואת יתר חפציו. "אני נמצאת פה בארץ, אז התקשרתי לחפש אותו היום לפנות בוקר כי הוא לא יצר איתי קשר", הוסיפה אשתו. "החברים שלו שם כבר שמו לב שהוא לא חזר ופנו לרשויות. בהתחלה הם לא רצו לספר לי כדי שלא אלחץ אבל בסוף לא הייתה ברירה. אני מפחדת שאני לא אמצא אותו בחיים".

נציג משרד החוץ באומן אמר כי לפנות בוקר הועבר דיווח למשרד החוץ הישראלי על צעיר מנותק קשר בסיכון. "אנחנו גם ככה בשטח בגלל האירועים באומן", הוא הסביר. "כוחות מקומיים שללו את האפשרות כי הוא טבע בנהר הסמוך וממשיכים סריקות בשטח וביער הסמוך". על פי משרד החוץ, אמיר מוגדר מנותק קשר בסיכון, זאת בשל מחלת האפילפסיה ממנה הוא סובל.

עוד סיפרו במשפחה כי בשל מחלה שממנה סובל אמיר, לא הסכימו חברות הביטוח לבטח אותו בטרם נסיעתו ולכן כעת אין ביכולתם לשלוח צוות חיפוש מהארץ. "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לשלוח חיפוש, והכוחות בשטח מעטים והפסיקו את החיפושים בשל החשיכה", תיאר גיסו של הנעדר. במשרד החוץ הדגישו כי המשפחה מעודכנת כל הזמן בנעשה בשטח.