הברכה הלא מוצלחת של מפלגת הלייבור (צילום: חדשות)
הברכה הלא מוצלחת של מפלגת הלייבור | צילום: חדשות

מפלגת הלייבור באנגליה ידועה בהתבטאויות שנויות במחלוקת כלפי ישראל ולא פעם הייתה קשורה באמירות אנטישמיות שעוררו סערה. הערב (שישי) הופץ מטעם המפלגה ברכה לכבוד חג הפסח וגם המחווה, הלא כל כך מוצלחת הזו, עוררה תגובות רבות ברשת ולאחר מכן היא תוקנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בחשבון הטוויטר של המפלגה, פורסם פוסט ובו נכתב: "אנו מאחלים לכל חברי הקהילה היהודית שמתכוננים לארוחת ערב פסח - חג שמח מכל חברי מפלגת הלייבור". כנראה חברי המפלגה לא מכירים כל כך את מנהגי החג מכיוון שלפוסט צורפה תמונה עם מגן דוד, כוס יין - ולחם.

הברכה הלא מוצלחת של מפלגת הלייבור (צילום: Sky News, חדשות)
מנהיג מפלגת הלייבור בבריטניה גרמי קורבין | צילום: Sky News, חדשות

מי שפרסם את התמונה הזו כנראה לא שיער את כמות התגובות שהפוסט הזה יגרור אך הגולשים לא יכלו להישאר אדישים לציור הלחם בערב חג פסח. "יהודים לא אוכלים לחם בפסח - העניין בחג הזה הוא לא לאכול לחם ולאכול מצות", כתב אחד הגולשים.

גולש אחר כתב: "אני המום - לא להאמין שמפלגת הלייבור הצליחה לפשל גם בזה". בתגובה אחרת נכתב: "זה כיכר לחם. בפסח לא אוכלים לחם. זה רק מראה עד כמה אתם חסרי ידע ולא מכירים את הקהילה היהודית באנגליה - מביש".

"בפעם הבאה מפלגת הלייבור תחגוג ארוחת צהריים ברמדאן", צחק אחד המגיבים. בשל התגובות הרבות והסערה שעורר הפוסט - הברכה הוסרה מעמוד הטוויטר הרשמי של המפלגה ולאחר שהסמלים הוסרו היא פורסמה שוב תחת הכיתוב: "תוקן במיוחד בשבילכם".