השחתת מצבות בבית עלמין בצרפת צלב קרס, ארכיון
השחתת מצבות בבית עלמין בצרפת צלב קרס | צילום: רויטרס, חדשות

"לא נאפשר לקהילה הבינלאומית להחריש בזמן שגל האנטישמיות מתפשט": העצרת הכללית של האו"ם התכנסה היום (שלישי) לדיון מיוחד, שבמרכזו אימצה החלטה לגינוי פשעי שנאה. בגרסתה המקורית של ההצעה, היא כללה התייחסות רק לאיסלאמופוביה. אך לאחר מאמץ דיפלומטי שהוביל שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, שונתה ההצעה וכללה גינוי גם לאנטישמיות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

השגריר דנון אמר לאחר מכן: "נדמה כי זיכרון ההיסטוריה דוהה עם הזמן אך המאמץ הדיפלומטי שהובלנו הוכיח שלא נאפשר לקהילה הבינלאומית להחריש בזמן שגל אנטישמיות מתפשט ברחבי תבל". דנון הוסיף כי לצערו "חוזרים הימים בהם כיפות ומגן דוד הם מטרות, בהם עסקים יהודיים מסומנים ובתי כנסת מחוללים".

שגריר ישראל לאו
"הישג ישראלי, הפסד מוחץ לכוחות השנאה" | צילום: פלאש 90/ יונתן זינדל, חדשות"מדובר בהישג ישראלי באו"ם והפסד מוחץ לכוחות השנאה", אמר דנון והוסיף כי העובדה שהיה צריך להיאבק על הכללת אנטישמיות בהחלטה היא מצערת. "אני מזכיר לעולם כי שלילת הזכות להגדרה עצמית של העם היהודי בארצו ולהיות אנטי-ישראלי - אינם שונים מלהיות אנטישמי".

לסיכום אמר דנון כי הגיע הזמן שהעולם יפעל ללא פשרות נגד השנאה והאנטישמיות "ויתעלם מהכוחות, הן בתוך מסדרונות האו"ם והן מחוצה לו, המבקשים לפגוע במאמצים אלו".‎

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו