אם לסבתא היו מגלגלים: ללורי לינדה, בת 76 מקליפורניה, אי אפשר להוריד את החיוך מהפנים. וגם לא את הג'וינט מהיד. לורי היא אחת מבין אזרחים ותיקים רבים מקליפורניה שמגלים את היתרונות שבקנאביס. היא ואנשים נוספים בני גילה אמנם מעשנים לצרכי הנאה, אבל יש לה חברים שעבורם הקנאביס הופך את החיים לכואבים פחות - והם משתמשים בו כדי להקל על כאבים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות
 
"אני חושבת שרוב האנשים הרבה יותר פתוחים לזה עכשיו", אומרת לורי, "השימוש בקנאביס גורם לי להרגיש טוב. זה מונע ממני להתעצבן ולכעוס כשאני רואה חדשות. אני אוהבת את מה שזה גורם לי להרגיש", היא מוסיפה.

טרייסי וינסנט משתמשת בקנאביס כדי שתוכל להמשיך ולהתאמן. "אני מאוד אוהבת לרוץ אבל התחילו לי בעיות בברכיים ומישהו הציע לי: למה שלא תעשני גראס? לא האמנתי אבל זה עזר לי", היא מספרת. "זה לא נורא וזה עוזר לי להירגע  וזה בדיוק מה שאני צריכה כדי לרוץ".

ויש גם יזמים שמארגנים סיורי קנאביס לפנסיונרים. סיורי הקנאביס כוללים הרצאה על אופן השימוש בצמח ובהשפעה - ויש גם כיבוד קל. "אנחנו עושים את זה כבר שנה וחצי וזה מאוד מוצלח", אומר קנדיס הוואס לופ, יוזם סיורי קנאביס. "בכל חודש מגיעים לכאן כמה עשרות פנסיונרים, אנשים בני 55-90 שלומדים על השימוש בקנאביס שיכול בחלק מהמקרים להחליף את התרופות שבהן הם משתמשים".

מה קרה כשסבתא גלגלה ג'וינט? צפו (צילום: חדשות)
עלייה בצריכת מריחואנה בקרב פנסיונרים | צילום: חדשות

הקנאביס הופך לחוקי ביותר ויותר מדינות - מה שמאפשר לרבים לנצל את היתרונות שבו. "זה זמן חשוב לנסות וללמוד את השפעת הקנאביס על אנשים מבוגרים", אומר ד"ר גארי סמאל, פסיכיאטר מומחה לגיל השלישי.

"קבוצת הגיל המבוגרת יותר היא פלח האוכלוסיה שמראה את העלייה הגדולה ביותר בשימוש בקנאביס. בין האנשים בני ה-50 ומעלה ראינו את העלייה הגדולה ביותר בשימוש ובמיוחד בין אנשים בני 65 ומעלה". בקליפורניה מותר להשתמש במריחואנה ללא חשש מהעמדה לדין או מהמשטרה.