ג'ו ביידן (צילום: רויטרס, חדשות)
ג'ו ביידן, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

"חשבתי שהוא עומד לנשק אותי על הפה": אישה מקונטיקט בשם איימי לאפוס סיפרה אמש (שני) כי סגן הנשיא לשעבר והמועמד הדמוקרטי המוביל לנשיאות ב-2020, ג'ו ביידן, הטריד אותה מינית באירוע התרמה פוליטי בשנת 2009. לאפוס הפכה לאישה השנייה בתוך כשלושה ימים שמאשימה את ביידן בהטרדה מינית, לאחר שפוליטיקאית מקומית טענה לפניה כי ביידן הטריד אותה לפני כ-5 שנים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"זה לא היה מיני, אבל הוא תפס אותי בראש", סיפרה לאפוס בת ה-43 לבית המשפט בהארטפורד. לאפוס סיפרה כי המקרה אירע באירוע התרמה בקונטיקט: "הוא הניח את ידו על צווארי ומשך אותי כדי לשפשף את האף יחד איתי. כשהוא משך אותי חשבתי שהוא עומד לנשק אותי על הפה".

רק ביום שישי האחרון מחוקקת מקומית לשעבר במדינת נבדה שבארה"ב טענה במאמר שפרסמה כי סגן הנשיא לשעבר נישק אותה בראשה במהלך אירוע בקמפיין בשנת 2014. במאמר שפורסם במגזין מבית הניו יורק טיימס, טענה הפוליטיקאית המקומית לוסי פלאורס כי התקרית אירעה בנובמבר 2014 בזמן שהייתה מועמדת מטעם המפלגה הדמוקרטית למשרה בנבדה. "הרגשתי כי הוא מתקרב אלי מאחור. הוא רכן לעברי והריח לי את השיער, הייתי מבועתת".

ביידן עם לוסי פלורס משמאלו. (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של  לוסי פלאורס, חדשות)
לוסי פלאורס וג'ו ביידן | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של לוסי פלאורס, חדשות


עוד כתבה פלאורס במאמר כי לא הבינה מדוע סגן הנשיא ביידן מתקרב אליה בצורה כזו. "אז הוא המשיך ונתן לי נשיקה ארוכה ואיטית על ראשי מאחור", תיארה. "המוח שלי לא עיכל את מה שקרה, הייתי מובכת, הייתי בשוק והייתי מבולבלת. לא יכולתי לזוז, לא יכולתי להגיד שום דבר - רק רציתי שביידן יתרחק ממני".

"התקרית גרמה לי להרגיש לא בנוח, גועל, בלבול וחוסר כוח", שיתפה במאמר והדגישה: "גם אם התנהגותו של ביידן לא הייתה אלימה או מינית, היא הייתה לא מכבדת ומשפילה".
בתגובה למאמר, אחד מדובריו של ביידן אמר ל-CNN: "סגן הנשיא שמח לתמוך בגברת פלוארס בשנת 2014 ולדבר בשבחה באירועים פומביים. לא אז ולא היום יש אדם שהיה מעורב בקמפיין דאז שלו זכורה תקרית בה גברת פלאורס הרגישה לא בנוח".

"אבל סגן הנשיא מאמין שלגברת פלאורס יש את כל הזכויות לשתף בזיכרונותיה ובמחשבותיה מאותה תקרית", המשיכה התגובה, "זהו שינוי לטובה בחברה שלנו שיש לה את ההזדמנות לשתף בכך. ביידן מכבד את גברת פלאורס כקול חזק ועצמאי בפוליטיקה ומאחל לה רק טוב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו