ברכות חמות, טראמפ וארדואן (צילום: החדשות, רויטרס)
ברכות חמות, טראמפ וארדואן | צילום: החדשות, רויטרס

העם היהודי בישראל ובכל רחבי העולם כבר החל אמש (שישי) את ציון חג הפסח בסעודת ליל סדר חגיגית. החוגגים זכו לברכות "חג שמח" משלל מנהיגים ברחבי העולם - כולל כאלו מפתיעים ומצחיקים במיוחד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, צייץ וברך את העם היהודי לכבוד החג: "מאחל חג פסח שמח לכל היהודים שחוגגים בארצות הברית, ישראל וברחבי העולם".

מי שהפתיע ופרסם הודעה נרחבת באשר לפסח הוא נשיא טורקיה, רג'יפ טייפ ארדואן. באיגרת רשמית ששלח לקהילה היהודית במדינתו כתב: "המבנה החברתי שלנו, המבוסס על כבוד וסובלנות כלפי כל האמונות הדתיות, משלב גם אהבה וכבוד כלפי השוני בינינו. זהו הבסיס לאחדותנו ולסולידריות בחברה שלנו".

ארדואן הוסיף: "בזמן החגים, אני רוצה לברך את כל היהודים, במיוחד אזרחיה היהודים של טורקיה עמם אנו חיים בשלום".

טרודו חוגג עם הקהילה היהודית, אמש (צילום: מהטוויטר של ראש ממשלת קנדה, חדשות)
טרודו חוגג עם הקהילה היהודית, אמש | צילום: מהטוויטר של ראש ממשלת קנדה, חדשות

גם סגנו של נשיא ארה"ב, מייק פנס, שיתף ברכה נרחבת ליהודים לכבוד חג הפסח כתב: "סדר הפסח הוא המסורת הדתית העתיקה ביותר שמתועדת באופן מתמשך על פני כדור הארץ. מדובר בתזכורת שהמאבק על חירות צריך להתקיים בכל אחד מאיתנו והדורות הבאים".

ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, הגדיר זאת כ"חג חשוב" וסעד את ארוחת ליל הסדר עם עמותה יהודית המסייעת לקשישים. גם ראש ממשלת בריטניה, שטרודה בענייני הברקזיט הבלתי נגמרים, כתבה בטוויטר: "זו הזדמנות לחגוג את התרומה הגדולה והמתמשכת של הקהילה היהודית לבריטניה - בכל תחומי החיים".

רחוב סומסום ובוב ספוג: כולם מציינים את החג

מנהיגים נוספים שברכו את העם היהודים בחג שמח: הנשיא האמריקני לשעבר ברק אובמה שצייץ תמונה מסדר פסח שקיים בתקופתו בבית הלבן, איוונקה טראמפ, מזכיר המדינה פומפאו ומנהיג הלייבור בבריטניה ג'רמי קורבין - שמפלגתו אף הספיקה להביך את עצמה ברשת.

ברך על חג הפסח, בוב ספוג (צילום: AP, חדשות)
ברך על חג הפסח, בוב ספוג | צילום: AP, חדשות

לא רק מנהיגים טרחו לברך את העם היהודי על החג, אלא גם דמויות ציבוריות - אמיתיות או דמיוניות. בתכנית הטלוויזיה האמריקנית המצליחה סטרדיי נייט-לייב נזכרו במערכון מצליח במיוחד בו "ילד יהודי" כבן 13 מסביר לצופים לכבוד הבר מצווה על מצוות חג הפסח. הזמר פול מקרטני פרסם בטוויטר ברכה גם הוא לעם היהודי.

גם ברחוב סומסום האמריקני ציינו את החג, סדרת הטלוויזיה "בוב ספוג" וחברת DC האמריקנית - שצייצה תמונה של מרק הקיינדלך היהודי המסורתי עם רפרנסים לסרטים המצליחים שלהם בהוליווד.