מנהיג הכנופייה שנעצר (צילום: משטרת בואנוס איירס, חדשות)
מנהיג הכנופייה שנעצר | צילום: משטרת בואנוס איירס, חדשות

משטרת בואנוס איירס עצרה אמש (שני) שלושה חשודים בתקיפת הרב הראשי של הקהילה היהודית בארגנטינה, גבריאל דוידוביץ', ובהם מנהיג הכנופייה שפרצה לפני כחודשיים לבית הרב, הכתה אותו ושדדה. עד כה נעצרו חמישה חשודים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי כלי תקשורת בארגנטינה, במסגרת הפשיטה המשטרתית נעצר מנהיג הכנופייה, המכונה "קוקו", יחד עם שניים משותפיו, אחד מהם מכונה "מותק". בפשיטה נתפסו גם תכשיטים וחפצים שנגנבו מבית הרב דוידוביץ', ובהם כסף מזומן ועט יוקרתי עם הכיתוב "ירושלים" בעברית.

הרב גבריאל דוידוביץ' (צילום: חדשות)
הרב גבריאל דוידוביץ' | צילום: חדשות

התקיפה אירעה בליל ה-26 בפברואר, כאשר שודדים אלמונים פרצו לביתו של הרב דוידוביץ' בן ה-60, שדדו כסף וחפצים אישיים יקרי ערך והיכו אותו באכזריות אחרי שצעקו לעברו "אנחנו יודעים שאתה הרב של בואנוס איירס".

התכשיטים הגנובים שנתפסו (צילום: משטרת בואנוס איירס, חדשות)
התכשיטים הגנובים שנתפסו | צילום: משטרת בואנוס איירס, חדשות

התוקפים גם קשרו את אשתו של הרב, אולם לא היכו אותה. כתוצאה מהתקיפה הרב אושפז בבית החולים במצב בינוני כשהוא סובל מפציעות רבות ובהן: צלעות שבורות, נקב בריאות ופציעות בפנים וברגליים.

מעצר חברי הכנופייה שתקפה את הרב הראשי של ארגנטינה (צילום: משטרת בואנוס איירס, חדשות)
צילום: משטרת בואנוס איירס, חדשות

מיד עם הדיווח על התקיפה פתחה המשטרה המקומית בחקירה, שבמסגרתה אותרה טביעת נעל של אחד החשודים. לאחר צפייה במצלמות אבטחה שכיסו את האזור, המשטרה זיהתה מספר חשודים לבושים בשחור בני 25-30 שהסתובבו עם חבלים וכפפות, וכך הגיעו לחשודים. 

"הם כיסו לי את הראש ובעטו בי"

בריאיון מבית החולים שחזר הרב דוידוביץ' את רגעי האימה שחווה. "התעוררתי בבהלה לקול רעשים בחדר השירותים שצמוד לחדר השינה שלי", סיפר הרב. "ניגשתי לחדר השירותים ושם אני מוצא את עצמי עם אדם שנכנס מחלון צר של השירותים שפונה לרחוב. ניסיתי להיאבק בו. רצתי לפתח הבית, פתחתי את הדלת וצעקתי 'הצילו'. באותו הרגע נכנסו לבית שאר חברי הכנופיה, שמנתה שבעה בסך הכל".

הרב הוסיף: "הם השכיבו אותי על הרצפה, עם הפנים כלפי מטה, התחננתי שיתנו לי לנשום. הם כיסו לי את הראש והתחילו לדרוך עליי ולבעוט בי. כאן איבדתי את ההכרה". לטענת דוידוביץ', אין לו מושג מי עומד מאחורי התקיפה והוא לא שולל כי הרקע הוא אנטישמי. יחד עם זאת, הוא ציין כי צריך לחכות לתוצאות חקירת המשטרה וביקש "להודות לעם ישראל על החיבוק היהודי" שקיבל ביממה האחרונה.

אריה-לייב דוידוביץ', בנו של הרב סיפר: "אבי סובל מכאבים אבל יצא מסכנה, תודה לאל. מה שאנחנו חושבים זה שהם רצו לגנוב. הם אמרו שהוא הרב הראשי ושחייב להיות שיש לו כסף. אבל הקהילה חושבת שזה אנטישמיות כי את הרב היכו עד שאיבד את ההכרה ורק מאשתו ביקשו כסף".