הרב גבריאל דוידוביץ' (צילום: חדשות)
הרב דוידוביץ' משחזר את רגעי האימה | צילום: חדשות

הרב הראשי של הקהילה היהודית בארגנטינה שהותקף אתמול בלילה על ידי אלמונים בביתו בבואנוס איירס שיחזר הבוקר (רביעי) בריאיון לידיעות אחרונות את רגעי האימה שחווה מבית החולים. במהלך הריאיון סיפר הרב גבריאל דוידוביץ': "הם השכיבו אותי על הרצפה עם הפנים כלפי מטה, התחננתי שיתנו לי לנשום". עוד קרא הרב לחכות לסיום החקירה ולבירור נסיבות תקיפתו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

הרב דוידוביץ', בן 60 ואב לשבעה, מאושפז מאתמול בבית החולים במצב בינוני וסובל מפציעות רבות כתוצאה מהתקיפה האכזרית שעבר, בהן: צלעות שבורות, נקב בריאות ופציעות בפנים וברגליים. "התעוררתי בבהלה לקול רעשים בחדר השירותים שצמוד לחדר השינה שלי", שיחזר הרב בריאיון. "ניגשתי לחדר השירותים ושם אני מוצא את עצמי עם אדם שנכנס מחלון צר של השירותים שפונה לרחוב. ניסיתי להיאבק בו. רצתי לפתח הבית, פתחתי את הדלת וצעקתי 'הצילו'. באותו הרגע נכנסו לבית שאר חברי הכנופיה, שמנתה שבעה בסך הכל".

הרב הוסיף: "הם השכיבו אותי על הרצפה, עם הפנים כלפי מטה, התחננתי שיתנו לי לנשום. הם כיסו לי את הראש והתחילו לדרוך עליי ולבעוט בי. כאן איבדתי את ההכרה". לטענת דוידוביץ', אין לו מושג מי עומד מאחורי התקיפה והוא לא שולל כי הרקע הוא אנטישמי. יחד עם זאת, הוא ציין כי צריך לחכות לתוצאות חקירת המשטרה וביקש "להודות לעם ישראל על החיבוק היהודי" שקיבל ביממה האחרונה.

"מודה לעם ישראל על החיבוק" (צילום: אבי אוחיון, לע"מ/ פלאש90, חדשות)
"מודה לעם ישראל על החיבוק" | צילום: אבי אוחיון, לע"מ/ פלאש90, חדשות

בשיחת טלפון שקיים אתמול עם הנשיא ראובן ריבלין מבית החולים, אמר הרב: "כשדברים כאלה קורים זה איום ונורא. אשתי מפחדת לחזור הביתה. הביטחון של היהודים פה בסכנה. אבל צריכים לא לעצור את העבודה שלנו ואת היהדות שלנו".

התקיפה אירעה במהלך הלילה, כאשר שודדים פרצו לביתו של דוידוביץ', שדדו כסף וחפצים אישיים יקרי ערך וקשרו גם את אשתו אולם לא היכו אותה. על פי ההודעה שפרסמה הקהילה היהודית בארגנטינה, התוקפים וידאו תחילה עם דוידוביץ' שהוא אכן הרב הראשי של הקהילה היהודית. עוד נמסר מטעמם כי "המעשים ללא ספק מדליקים נורת אזהרה. הקהילה דורשת מהרשויות הבהרות מיידיות בנוגע לאירוע".

חקירת המשטרה המקומית נמשכת אך גורמים בארגנטינה ציינו כי עדיין לא ברור שמדובר בתקיפה על רקע אנטישמי. מביתו של הרב נגנב ציוד, לכן האפשרות שמדובר בשוד אלים נבדקת גם כן. הנשיא מאקרי גינה את התקיפה בציוץ שפרסם בטוויטר. "אנו מלווים אותו בהתאוששות ותומכים בהמשך החקירה על מנת למצוא את האחראים", כתב.

אריה-לייב דוידוביץ', בנו של הרב סיפר: "אבי סובל מכאבים אבל יצא מסכנה, תודה לאל. מה שאנחנו חושבים זה שהם רצו לגנוב. הם אמרו שהוא הרב הראשי ושחייב להיות שיש לו כסף. אבל הקהילה חושבת שזה אנטישמיות כי את הרב היכו עד שאיבד את ההכרה ורק מאשתו ביקשו כסף".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק